Yeni Oyun Pokemonda hedef??

 

pokemon

Gün geçmiyorki yeni bir oyun gündeme gelmesin.İşte çağımızın son gözde oyunu olmaya aday bir proğram.Pokemon deyince aklımıza heen çizgi film ve çocuklar gelir fakat bu oyunun büyüğü küçüğü,genci yaşlısı yok,her kesime hitap ediyor.Oyuna başladığınızda bağımlılık yapabilir dikkat edin ve kendinizi birden bire pokemon avcısına dönüşmüş bulabilirsiniz.Hatta kendinizi sokaklarda pokemon avına çıkmış olarakta bulabilirsiniz,demedi demeyin.

İnternette bir an da fenomen haline gelen Pokemon Go, yalnızca 3 ülkede resmi olarak yayınlanmasına karşın dünya çapında farklı yöntemlerle indirilerek âdeta rekor kırdı. Kısa süre de 10 Milyonu aşan indirme sayısı, yayıncı şirketinde iştahını kabarttı ve hedef olarak yarım milyon indirme belirlendi.

Şimdilik yalnızca Avustralya, Amerika ve Yeni Zellanda gibi nüfusu çokta büyük olmayan ülkelerde yayınlanan ve yalnızca ilk etapta tepkileri merak eden şirket Pokemon Go Company, bir anda beklenilmedik sayılara ulaşarak âdeta kontrol edilemez bir indirme sayısına ulaştı. Yaşanan bu gelişmenin arkasından şirket yetkilileri bir anda diğer ülkeler içerisinde kanuni indirme düzenlemelerini etkin hale getirmek için çaba sarf eder oldu.

Şuan 10 Milyondan fazla indirmeye ulaşan Pokemon Go gerçeklik oyunu için 2016 yılı bitmeden 500 Milyon indirme hedefi belirleyen şirket, bu sayının altında bir sayı kesinlikle beklemediklerini ifade ediyor. Türkiye de bile yüz binlerce insan tarafından indirilen oyun, için çıkan dedikodulara karşın bir çığ gibi büyüyor.

Henüz yalnızca Android telefonlar için uygulaması onaylanan oyun, yakın bir vakit içinde İOS uygulaması içerisinde etkin hale gelecek ve böylece sayının daha da kontrol edilemez bir rekora gitmesi de ön görü şeklinde bulunuyor.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.