Wifi İsmine Galaxy Note 7 Adını Vererek Şaka Yaptı !

Wifi İsmine Galaxy Note 7 Adını Vererek Şaka Yaptı !

Galaxy Note 7 faciası, Samsung’un maddi ve manevi açıdan başını fazlası ile ağrıttı ve bazıları, bu konunun kapanmasına hiçte kolay müsaade edmeyecek. Geçtiğimiz hafta, Virgin Hava Yolları tarafından gerçekleştirilecek Amerika seferi, çarpık mizah anlayışına sahip bir yolcunun, kendi Wi-Fi ağına Samsung Galaxy Note7_1097 adını vermesi ve dizüstü bilgisayarından bu ağı gören bir yolcunun, uçuş görevlilerin uyarması sonucu ertelenmişti.

Durumu fark eden yolcu Lucas Wojciechowski, sosyal medya hesabı üstünden şu açıklamaları yaptı: “Bu basit bir şaka değildi. Bu eşek şakası bile olamayacak kadar çirkindi. Aniden her yer arama ışıklarıyla dolup taştı. Yolcuların bagajları santimetre santim arandı. Daha sonra kaptan pilotumuzdan bir duyuru geldi. ‘Bayanlar ve baylar, bahis konusu cihazı bulduk ve kontrol ettik. Lütfen rahatlayın. Bulduğumuz cihaz bir Galaxy Note 7 değil.’ söylediği anda hepimiz rahatladık.”

Olay esnasında uçakta bulunan iMore Editörü Serenity Caldwell de vakayı şu şekilde özetledi: “Uçakta bir Galaxy Note 7 bulunduğu dedikodusu yayıldığında yolcular dehşete kapıldı. İnsanların yüz ifadesini görmek istemezdiniz.”

Yolcu Lucas Wojciechowski, bu şakayı yapan kişinin ceza alacağını sanmadığını söylüyor. Yine de bazı analistler, bahsi geçen kişinin cezalandırılması gerektiğini savunuyor çünkü bu tür şeyler, şaka olamayacak kadar mide bulandırıcı. Uçuş esnasında yaşanacak benzer bir paniğin, yolcuların en azından psikolojik travmalar yaşamasına neden olabileceği savunuluyor. Umarız ki benzer şeyler tekrarlanmaz çünkü uçuş güvenliği, şakaya gelecek bir konu değil.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.