Whatsapp’tan beklenen özellik geldi…

Whatsapp'tan beklenen özellik geldi...

Her geçen gün kendini yenilemeye devam eden ve kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen Whatsapp yeni güncellemesini yaptı.İşte yenilenen Whatsapp’la beraber kullanıcıların artık kullanabileceği o özellik…WhatsApp’a eklenen son yenilik ise sesli arama özelliği. Artık WhatsApp aramalarında cevap alınmadığında veya arama reddedildiğinde ekranda “Geri ara” uyarısı çıkacak. 

 

Bir diğer özellik ise gene aynı ekranda “Sesli mesaj kaydet” uyarısı yer almış olacak. Kullanıcılar cevap alamadıkları aramalara anında sesli mesaj olarak gönderebilecek. Whatsapp’ta mesajlarınızı silmek isteniz bile artık silinmiyor! Güvenlik araştırmacıları şimdi de WhatsApp’ı mercek altına aldı ve ortaya çıkan araştırma sonucunda herkesi çok şaşırttı.

facebook-whatsapp-930x533

Siz mesajlarınızı sildiğinizde silindi zannediyorsunuz ama. WhatsApp’ta her mesajlaşma uygulamasında olduğu gibi mesajları silme özelliği yer alıyor. Kullanıcılar WhatsApp sohbeti içinde mesajları ayrı ayrı ya da komple sohbeti silebiliyor.

Bir diğer silme yöntemiyse kullandığınız telefon numarasını girerek tüm WhatsApp konuşmalarını silme. Ancak bu tüm yöntemler aslında işe yaramıyormuş! Güvenlik araştırmacısı Jonathan Zdziarski; WhatsApp’tan silinen görüntü formatında dosyaların ve görüşmelerin tam manası ile silinmediğini ve uygulama içinde durduğunu ifade etti.

WhatsApp’ın bir başka özelliği ise aynı ekranda “Sesli mesaj kaydet” özelliğinin yer alacak olması. WhatsApp kullanıcıları cevap alamadıkları aramaların peşine sesli mesaj ile not bırakabilecek.

WhatsApp konuşmaları çekirdek ve SQLite kütüphanesinde sorunundan dolayı aslında tam manası ile silinmediği ve SMS.db olarak durduğu söyleniliyor. WhatsApp’ın da çekirdekten kaynaklanan bir sorundan dolayı mesajları uygulama içinde ve iCloud’da sakladığı aktarılan bilgilerde yer alıyor. Uçtan uca şifreleme özelliğin ise yalnızca konuşma sırasında geçerli olduğunu söyleyen Jonathan Zdziarski, bu açığın kaygı verici olmadığını belirtiyor.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.