Whatsapp’ın Görüntülü Konuşma Özelliğindeki Büyük Tehlike !

Whatsapp'ın Görüntülü Konuşma Özelliğindeki Büyük Tehlike !

En popüler yazışma uygulamalarından biri olan Whatsapp’ın görüntülü konuşma özelliği dolandırıcıların hedefi oldu. Birçok kullanıcı bu yeni görüntülü konuşma özelliğini merakla beklediğinden, dolandırıcılar rehberine ekledikleri kişilere görüntülü konuşma linkleri göndermeye başladı.

 Kullanıcılara gönderilen bu linklere tıklandığı vakit Whatsapp’ın resmi sitesine benzer bir şekilde tasarlanmış “whatsappvideoonline” adlı bir site açılıyor. Açılan siteden indirme işlemi gerçekleşiyor. Bu indirme işlemi dolandırıcılar tarafından siteye girenlerin cihazlarına virüs bulaşmasına müsade eden bir çeşit siber hırsızlık.

Güvenlik uzmanları bahsi geçen link paylaşımıyla alakalı olarak kullanıcıları uyardı. Kullanıcı bilgilerine ulaşan bu virüse tıklanmaması konusunda duyuru yapıldı.

Dolandırıcılar tarafından düzenlenen tezgâhın siber hırsızlık için kullanıldığına kesin gözü ile bakılıyor. Eğer Whatsapp’ın görüntülü konuşma özelliğini kullanmak istiyorsanız resmi uygulama mağazalarından indirme işlemi yapmanız gerekiyor.

Teknoloji geliştikçe uygulamalardaki kullanım oranı arttıkça illegal işlerinde arttığı bir gerçektir. Bu yüzden daha dikkatli ve bilgili davranmakta yarar vardır. 
 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.