Whatsapp’dan Şok Bir Karar ! Desteğimizi Çekiyoruz !

Whatsapp'dan Şok Bir Karar ! Desteğimizi Çekiyoruz !

Kullanıcıların günlük yaşamında önemli bir yeri olan anlık mesajlaşma uygulamarı dendiğinde akla ilk gelen programlardan olan WhatsApp bilindiği gibi uzun bir müddet önce bazı cihazlardan desteğini çekeceğini açıklamıştı. WhatsApp şimdide popüler işletim sistemi olan Android ve iOS işletim sistemi desteğini çekeceğini açıkladı.  

WhatsApp’ın son açıklaması ile birlikte artık iOS 6, Android 2.1 ve Android 2.2 yüklü cihazlar için artık WhatsApp kullanılmayacak. Bilindiği gibi WhatsApp daha önce de bazı işletim sistemlerine olan desteğini çekeceğini açıklamıştı. 

WhatsApp’ın bu beklenmedik açıklaması ile birlikte artık 2016 yılının sonundan sonra iOS 6, Android 2.1 ve 2.2 ile Windows Phone 7 sistemlerine artık destek verilmeyecek. WhatsApp bu sistemler için hizmetini tamamiyle sonlandıracakken, Blackberry OS, Blackberry 10 ile beraber Nokia’nın WhatsApp destekleyen modelleri için farklı bir yol izleyecek. 

WhatsApp’ın bu kararı almasındaki en büyük sebebin WhatsApp’a yeni gelen ve gelecek olan yeniliklerin artık bu işletim sistemine sahip olan telefonların desteklemeyecek olaması. WhatsApp’ı kullanmak isteyen kullanıcıların telefonlarını kısa vakitde değiştirmeleri gerekiyor. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.