Whatsapp’a Beklenen Yenilik !

Whatsapp’a Beklenen Yenilik !

 

Dünyada en fazla yaygın olan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp önemli bir güncellemeyi daha kullanıcılarına sunuyor. Facebook’un satın aldığı Whatsapp o günden sonra önemli çalışmalar yapılarak tasarlanmış hali ile en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması ünvanını kazanmış oldu.
Whatsapp’ta tarihi bir gelişme olarak nitelendirilen görüntülü konuşma özelliği resmen eklendi.Yeni eklenen güncellemeyse Android ve İOS marketlerinde kullanımda. Eğer Whatsapp’ınızda görüntülü konuşma özelliği görünmüyorsa marketinize girerek uygulamayı güncellemeniz gerekmekte.

Whatsapp’ın yeni gelen görüntülü konuşma özelliği yaklaşık bir aydır beta sürümde kullanılıyordu beta testlerinin bitmesi ile kullanıcılarına açılan özellik halen herkezi açılmış değil.Dünya genelinde 1 milyar kullanıcısı bulunan whatsapp görüntülü konuşma özelliğini kullanıcılarına aşama aşama getirecek.

Whatsapp’ın görüntülü konuşma özelliğinin bu kadar geç kalınması tamamiyle hata olarak kabul edilirken diğer uygulamalarda yer alan görüntülü konuşma özelliği Whatsapp’ın bu adımı atmasının en büyük sebebi kabul ediliyor. Line Skype, Messenger gibi programlar ile görüntülü konuşma uzun bir süredir yapılırken Whatsapp’ın görüntülü konuşma kalitesi bekleneni verebilecek mi ?

Özellikle whatsapp’ın arama özelliğini kullanıma sunduğu andan itibaren bu özellikte ciddi sorunlar meydana gelmişti. Şimdi ise görüntülü konuşma özelliğini ekleyen whatsapp aynı sorunları görüntülü konuşmadada yaşarsa büyük bir eleştiri tufanına tutulabilir. 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.