Usb Depolama Cihazı AIDS Testi Yapabiliyor !

Usb Depolama Cihazı AIDS Testi Yapabiliyor !

 

İmperial College London’da bilimsel araştırmalarını devam ettiren bilimadamları, son buluş olarak tanıttıkları AIDS testi yapan USB aygıtıyla dünya kamuoyunda büyük yankı uyandırmayı başardı. Üstelik, USB cihazının başarı oranlarıysa bir hayli yüksek. 

Sadece bir damla kanın vücuda salınması ile bile bulaşabilen ve günümüzün en ciddi sağlık sorunlarından biri olan AIDS hastalığının teşhisi de herhangi bir belirtisi olmaması sebebiyle oldukça zor olabiliyor. Öyle ki, bu hastalığa yakalanıp yakalanmadığınızı test yaptırmadan anlayamıyorsunuz.. İşte, bilimadamlarının geliştirdiği bu USB cihaz sayesinde HIV virüsünü anında tesbit edebiliyor ve tedbir almak için zamanınız olabiliyor. Üstelik bu cihaz, hem bir USB cihaz olarak bellek olarak kullanılabildiği gibi, aynı vakitde sürekli yanınızda bulunan bir AIDS test aracı olarak son derece kullanışlı ve sağlık açısından faydalı.

Testlerde Doğru Sonucu Vermek Olasılığı Çok Yüksek

DNA Electronics tarafından tasarlanan bu USB cihaz, Kandaki HİV virüsü oldukça kolay bir şekilde tesbit edebiliyor. Üstelik gene bu cihaz yardımı ile AIDS hastaları, sağlık durumlarını sürekli kontrol altında tutabiliyor. USB cihazın, kısa bir müddet içerisinde elde ettiği kan testi sonuçlarının bilgisayar ortamına aktarılması ve hastaların doktorlarına sonuçları ulaştırabiliyor olması da hastalar için çok önemli bir gelişme. Bu cihaz yardımı ile AIDS hastalığının seyri ve hastanın ilaçlarını düzenli olarak kullanıp kullanmadığı bilgileri anlık olarak depolanabildiği gibi sürekli kontrol edilebiliyor. 

1000 hasta ile yapılan testler sonucunda cihazın, yüzde 95 oranında tutarlı bir sonuç çıkardığı açıklandı. DNA Electronics şimdi de hepatit ve diğer hastalıkları tesbit edebilen cihazlar üretmenin peşinde.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.