Turkcell 2G Ve 3G Yatırımlarına Devam Ediyor !

Turkcell 2G Ve 3G Yatırımlarına Devam Ediyor !

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Avrupa’nın en çok frekans spektrumuna sahip operatörü Turkcell, bir yandan 4.5G şebekesine yatırım yapmaya, diğer taraftan da 2G ve 3G şebekelerini en son teknolojilerle yenilemeye devam ediyor.

Modernizasyon projesi kapsamında alt yapıda kullanılan bileşenler, daha fazla enerji tasarrufu sağlayan ürünler ile yenilenirken, çevre dostu bu yaklaşım sayesinde günde yaklaşık 200 bin kWh, yıldaysa 73 milyon kWh enerji tasarrufu sağlanacak. 2017 sonuna kadar devam edecek projeyle müşteri ihtiyaçları doğrultusunda kapasiteler arttırılırken, uçtan uca gelecek nesil iletişim teknolojilerine hazır bir alt yapıya geçilmiş olacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Grup Başkanı Gediz Sezgin, alt yapı modernizasyon projesinin 5G için de oldukça önemli bir hazırlık olduğunu belirterek, 4.5G ile müşterilerine çok daha üstün bir uygulama tecrübesi sunmaya başladıklarını bildirdi.

Grup Başkanı Gediz Sezgin ayrıca şunları belirtti;

“Bu tecrübesi yukarı taşımak için alt yapı yatırımlarımıza da durmaksızın devam ediyoruz. Buna aslında bir manada 5G’ye giden yol da diyebiliriz. 5G’nin getireceği en önemli yeniliklerden birisi enerji tasarrufu alanında olacak. Hem son kullanıcı tarafında kullanılan cihazların hem sensörlerin hem de alt yapı tarafında kullanılan modüllerin artık daha az enerji harcadığı bir dünyaya gidiyoruz. Biz de şimdiden daha az enerji kullanan ürünler ile hem alt yapımızı geleceğe hazırlıyoruz hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz.”

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.