Teknosa’ya Ağır Fatura !

Teknosa'ya Ağır Fatura !

 

Geçtiğimiz sene içinde, aralarında Vestek ve Teknosa gibi teknoloji devlerinin de bulunduğu firmalar hakkında yaptığı tahkîkat kapsamında cezai işlemlere başladı. Rekabetin Korunması Kanunu’na binaen yürütülen tahkîkat kapsamında Teknosa’nın 18 milyon lira para cezasına maruz kaldığı ifade edildi.

Teknosa tarafından KAP’a yapılan açıklamada, Rekabet Kurulu tarafından kesilen bu ceza hakkında bilgi verirken, karara itiraz edileceğini de açıkladı. 

Teknosa’nın yaptığı açıklamada “13.03.2015 tarihli özel durum açıklamamız ile, Rekabet Kurulu tarafından şirketimizin de aralarında bulunduğu Bilgisayar ve Konson Oyunlarıyla Tüketici Elektroniği alanında faaliyet gösteren çeşitli teşebbüsler hakkında, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Kanunu uyarında tahkîkat açıldığı duyurulmuştu. Söz konusu soruşturmaya ilişkin olarak Rekabet Kurulu tarafından şirketimize, İdare Mahkemeleri yolu açık olmak üzere, toplamda 18 Milyon 25 Bin 556 Lira 40 Kuruş tutarında idari para cezası verildiğine ilişkin karar, Rekabet Kurulu tarafından açıklanmıştır. 

Söz konusu para cezasıyla ilgili olarak tüm yasal haklarımız kullanılacak olup, konuyla ilgili gelişmeler özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemelere uygun olarak yatırımcılarımızla paylaşılacaktır.” denildi.

Teknosa’nın cezayı ödeyip ödemeyeceği ise bütün yasal haklar kullanıldıktan sonra olacak. Bakalım Teknosa’yı nasıl bir süreç bekliyor. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.