PlayStation 5 Çıkış Tarihi Ve Özellikleri Neler ?

PlaysStation 4 geçtiğimiz senelerde satışa sunulmuştu. Şimdi ise merakla beklenen yeni çıkacak olan PlayStation 5’in hangi özelliklerle geleceği gündem konusu olmaya başladı.

Kısaca PlaysStation 5’in beklenen özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

  1. Teknik Detaylar Göze Çarpıyor; PlayStation 5’te muhtemelen bir disk okuyucusunun olmaması bekleniyor. Buda harddisk kapasitesinin daha yükseltilmesi anlamını taşıyor. Ayrıca disk okuyucusunun olmaması demek oyunların internet üzerinden indirerek oynamak demek olacağınıda unutmamak gerekir.
  2. Dış Görünüşü Nasıl Olacak; PlayStation 5’in en çok merak edilen yanlarından biri ise dış görünüşünün nasıl olacağı konusudur. Hiç beklenmedik bir dış görünüş işe karşımıza çıkabilir.
  3. Çıkış Tarihi; PlayStation 5’in çıkış tarihini kestirebilmek için önceki konsolların çıkış tarihini incelersek, playStation 1 (1994), playStation 2 (2000) playStation 3 (2006) playStation 4 (2013) yıllarında çıktığına göre tahminen 6-7 yıl sonra yani 2019 veya 2020 yılında çıkması beklenmektedir.

maxresdefault-1

Ayrıca gelişen teknoloji ile oyunlardaki artan sanal gerçeklik şuanki günümüzde bulunan bilgisayarları bile zorlarken PlayStation 4’ün sistemininde yeni çıkacak oyunlara yetmeme durumu söz konusu olabilir. Bu yüzden Sonny dahada erken bir tarihte PlayStation 5’i piyasaya sürebilir. Herşeye hazırlıklı olmakta yarar var.

4. Fiyat; Daha önceki playStation serilerini incelediğimizde,

playStation 1 (299 dolar),

playStation 2 (299 dolar),

playStation 3 (599 dolar),

playStation 4 (399 dolar), fiyatları göze çarpmaktadır. Konsolların pc ile mücadele edebilmesi için PlayStation 5’in tahminen 399 dolar civarında olması bekleniyor.

sony-playstation-4-primary-kit-800x533-c

 5. Çözünürlük Kalitesi; Şuanki konsollar 1080p yani fullhd çözünürlüğünde piyasaya sunulmuştur. PlayStation 5’in çözünürlüğünün ise 4k yani ultrahd olması çok muhtemel bir durumdur. PlayStation 5’in çıkış tarihini göz önüne alırsak o zamana kadar şimdiki televizyonlar 4k teknolojisini destekler nitelikte olabilir. Buda PlayStation 5’in 4k özelliği ile gelmesi anlamına gelir.

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.