Nokia Akıllı Telefon Piyasasına Geri Dönüyor !

Nokia Akıllı Telefon Piyasasına Geri Dönüyor !

Bir zamanların efsane markası olan Nokia, yeni teknolojiye ayak uyduramayınca, standart telefonlar ile piyasadaki yerini korumaya çalışmaktaydı. Ancak akıllı telefonlarda istediği başarıyı elde edemeyince bir müddet çalışmalarını hızlandırdılar ve yeni modelleri piyasaya arz etmek için çalışmalarını nerdeyse tamamlamış durumdalar.

Nokia’nın geleceğe dair planları olduğunu söyleyen, HMD Global CEO’su verdiği bir röportajdan uzlaşılacağı üzere telefon piyasasını alt üst edeceklerini anlıyoruz.

HMD Global ve Nokia arasında yapılan bir uzlaşmayla geliştirmeleri birlikte yürütecek olan bu iki önemli firmanın Android işletim sistemiyle yeniden tasarlanacağını duyurdular. MWC ile 2017’de tanıtılacak olan Android işletim sistemine sahip telefonlar ile büyük işler yapacaklarını iddia ediyorlar.

Android işletim sistematik telefon üretmek için modellerde sınırlı kalınmayacak. Her kesime hitap edecek şekilde her segmentte telefonları piyasaya süreceğiz şeklinde açıklamalarda bulunuldu. Bu sayede fiyat ve performans bakımından her model telefona ulaşmak mümkün olacak.

Geniş bir fiyat aralığıyla piyasada yerini alacak olan modeller Türkiyede büyük bir merakla beklenirken, iddialar Nokia’nın Türkiye’de çok tutulacağı yönünde oluyor. Android işletim sistemiyle birlikte daha güçlü olacaklarını söyleyen CEO bu konuda Google tarafından da destekleneceklerini ifade etti.

Ayrıca google üzerinden porno kelimesinde bir çok web sitesine ulaşabilir adult video görüntülerine ulaşabilirsiniz..

Markamızın arkasında durarak, güvenirliği iyi sağladığımız sürece bu işi yeniden başarabiliriz diyerek sözlerine şöyle devam eden CEO rakiplerimizi iyi araştırıp iyi analiz edeceğiz. Onların başarısına bizde ortak olacağız şeklinde konuştu. Nokia geçmişte yakaladığı başarıyı yeniden yakalamak için elinden geleni yapacak. Nummela açıklamasındaysa Nokia isminin hakkını vereceğiz diyerek âdeta Nokia’nın küllerinden yeniden doğacağını ifade etti.

Peki Nokia bir zamanlar elde ettiği başarıyı tekrardan yakalama şansına sahip mi ? Şöyle bir düşünecek olursak akıllı telefon üretme konusunda olabildiğince rakiplerinden geride kalan ve rakiplerininde bu süre içinde daha çok telefon piyasasında adından söz ettirmesi elbetteki Nokia için büyük bir dezavantaj. Zaman neler gösterecek zamanla göreceğiz. 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.