Mesaj Üzerinden Fiziksel Olarak Öpüşmek Artık Mümkün !

Mesaj Üzerinden Fiziksel Olarak Öpüşmek Artık Mümkün !

Artık araştırmacılar tarafından tasarlanan yeni bir akıllı telefon aygıtı sayesinde, uzun mesafeli sevgilinize fiziki bir öpücük gönderebilirsiniz.

Kissenger olarak bilinen cihaz, basınç sensörleri ve aktüatörler ile çalışır.

Kullanıcının öpücüğünü kaydediyor ve onu, aynı vakitde videocalling özellikli bir uygulama aracılığı ile diğer ucundaki kişi için yeniden oluşturan özdeş bir alıcı cihaza gönderiyor.

City University London’da hekime öğrencisi olan prototip üstünde çalışan Emma Yann Zhang, “Öpüşme içtenlik ve sevginin en doğrudan ve evrensel ifadesi” dedi.

Araştırmacılar, Kissenger’ı çocuklarına işyerindeyken yanaklarında öpücük vermek için de kullanabilirler.

Özellikle Iphone Telefonlarda Kullanılacak 

Cihazın çalışma mantığı çok basit, telefon üstüne monte edilen cihaz, telefonun kulaklık çıkışına takılıyor. Telefonun ucunda ki bir kişi cihazi öperek, titreşimler ve hassas alıcılar sayesinde diğer cihaza aktarılıyor. Karşılıklı öpüşme hissi veren cihaz aslında bir nevi dokunuş oluyor. Gerçek bir öpüşme sanal gerçeklik yaratmasada uzakta ki yakınlarımıza dokunmanın bir yolu. 

Cihaz şimdilik IOS işletim sistemleri için tasarlanmış. Sadece iphone telefonlarda çalışacak. Ve büyük eksikliği kulaklık girişinden çalışan cihaz iphone 7 için olmayacak.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.