Iphone’da Video İzlerken Cihazınız Kilitlenebilir !

Iphone'da Video İzlerken Cihazınız Kilitlenebilir !

İnternet’in yeni atışma konularından biri Iphone’nizin bir videoda rahatlıkla kilitlenebilmesi. Özel hazırlanmış bir videoyu izlerken oluşan sorun, iPhone’u kalıcı olarak etkilemiyor ve cihazınızı baştan başlatarak telefonunuz kullanmaya devam edebiliyorsunuz.
iPhone’larda bu tür garip problemler ilk kez ortaya çıkmıyor. Geçen yıl bir kısa mesajın nerdeyse tüm iPhone’ları devre dışı bırakabildiğini görmüştük. Bu senenin başlarındaysa basit bir bağlantı yolu ile iPhone’u kilitlemenin ve baştan başlatmanın mümkün olduğu uzlaşılmıştı. Şimdiyse benzer bir sorun keşfedildi ve videoda gösterildi.

Çin’in video paylaşım sitesi Miaopai’de paylaşılan videoda bir video, iPhone’da normal bir biçimde yürütülüyor. Video bittiğindeyse bazen birkaç saniye içerisinde, bazan birkaç dakika sonra cihaz kilitleniyor. Bu sorunun iOS 5’ten sonra tüm iOS sürümlerinde bulunduğu uzlaşılıyor. Telefonu tekrar kullanılır hale getirmenin tek yoluysa onu yeniden başlatmaya zorlamak gibi görünüyor.
Sorunun kaynağının zararlı ya da virüs olmaması iyi bir haber. Sorunun iOS’un medya yönetimi ile ilgili olduğu, arka plandaki görevleri sonlandırmaması sebebiyle oluştuğu söyleniyor. Apple halen sorunla alakalı herhangi bir açıklama yapmadığı gibi, sorunu aşmanın basit bir yolu da bulunmuyor.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.