Iphone 8 Ciddi Değişimlerle Karşımıza Çıkabilir !

Öncelikli olarak Iphone 7 geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. Iphone 7 büyük bir hayal kırıklığına neden oldu. Bu yüzden yeni gelecek olan Iphone 8 ciddi bir değişim evresinden geçebilir.

Ayrıca Iphone 8 in çıkış yapacağı tarih Apple şirketinin 10. yılına denk geliyor ve bu yüzden Apple kendi markasını daha iyi ön plana çıkarmak ve marka değerinden bir şey kaybetmemek için ciddi değişimlere gidebilir. Kısacası Iphone 8’in beklenen özelliklerinden bahsedecek olursak;

iphone-8-ozellikleri

  1. Komple Cam Gövde; Iphone 7 için komple cam gövdenin patenti için başvurular yapılmış ancak cevabın gelmemesi üzerine Iphone 7 tanıtılmıştır. Iphone 7’nin tarihte ise komple cam gövdenin patenti için cevap gelmiş ve kabul edilmiştir. Bu yüzden komple cam gövde özelliği Iphone 8′ de görülebilir.
  2. Dayanıklılık Arttırılabilir; Iphone 8’in diğer önceki serilerden dahada dayanıklı olması söz konusu olabilir.
  3. Gizli Home Tuşu; Bilindiği üzere Iphone 7’de home tuşu kaldırılmış bunun yerine sanal bir tuş koyulmuştur. Bu özelliğin Iphone 8’de de devam etmesi gündemdeki yerini korumaktadır.
  4. Kenardan Kenara Ekran Özelliği; Bu özellik bilindiği üzere Samsung S7 Edge modelinde kullanıma sunulmuştur. Ancak Iphone henüz böyle bir telefon modeli üretmemiştir. Bu yüzden Iphone 8’in teknolojiden geri kalmayıp böyle bir özellik ile karşımıza çıkması muhtemeldir.
  5. Kablosuz Şarj; Bilindiği üzere en çok tartışılan konulardan biridir. Apple’nin bu özellik için geç kaldığını söyleyenler bile vardır. Ancak Iphone 8’de bu özelliği görmemiz çok muhtemeldir. Ayrıca Iphone 7’de jack girişi kaldırılmıştır. Bu değiştirilen özellik yeni tanıtılacak olan Iphone 8’in kablosuz şarj özelliği ile gelmesini gündeme almıştır.
  6. Sanal Gerçeklik; Sanal gerçeklik için daha yüksek sanal gerçeklik sunan bir teknoloji üzerinde çalıştığı söylenmektedir. Buda Iphone 8’in böyle bir özellik ile piyasaya sürülmesi anlamına gelebilir.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.