Instagram’a Çarpıcı Bir Özellik Daha Eklendi !

Instagram'a Çarpıcı Bir Özellik Daha Eklendi !

Snapchat adlı uygulamadan esinlenerek geçtiğimiz haftalarda belirli bir müddet sonra kaybolan gönderiler özelliğini aktif hale getiren instagram, gene benzer şekilde snapchat özelliklerinden birini daha kendi bünyesine kattı.

Instagram, yaptığı güncelleme ile beraber, yalnızca özel mesajlaşma ekranında geçerli olmak üzere, ekran görüntüsü alınması durumunda karşı tarafa ekran görüntüsünün alındığını bildiren bir özellik ekledi. Bununla beraber, bundan bu şekilde instagram üstünden yapılan özel mesajlaşmalarda ekran görüntüsü almanız halinde, karşı tarafa ekran görüntüsü aldığınızı bildiren bir ileti gönderilecek.

Snapchat adlı uygulamada uzun süredir bulunan bu özellik, an itibarıyla Instagram‘da da kendini göstermeye başladı. Sadece Instagram Direct (özel mesaj) görüşmeleri üstünden gönderilen geçici fotoğraf ve videolarda geçerli olan özellik, karşı tarafın alakalı fotoğraf ya da videonun ekran görüntüsünü alması halinde mesajı gönderenin bildirim almasını sağlıyor.

Özellik Sadece Özel Mesajlarda Uygulanıyor 

Özelliğin Instagram Hikayeler’de kullanılamadığını; yalnızca Instagram Direct üstünden gönderilen geçici mesajlarda geçerli olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira Instagram Hikayeler’in tersine, Instagram Direct yalnızca özel mesajlaşma maksadıyla kullanılıyor. Dolayısı ile geçici süre ile gönderilen mesajların ekran görüntüsünün alınması, alakalı mesajın gizliliğini de tehlikeye atıyor.
 
İlk etapta Instagram’ın yalnızca Instagram Direct üstünden gönderilen değil; tüm fotoğraf ve videolar için ekran görüntüsü uyarısı iletildiği söylentileri ortaya çıkmış ve oldukça kaygı uyandırmıştı. Zira bu Instagram’da popüler tabiri ile “stalk” yapanlar, kısaca profilleri, fotoğrafları ve videoları gizlice izleyenler ve ekran görüntüsü alanlar için kötü bir haberdi. Ancak vakanın aslında yalnızca Instagram Direct üstünden gönderilen mesajları kapsadığı ortaya çıkınca bir çok kişi de rahatlamış oldu.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.