Instagram Çevrimiçi Tacizi Engellemek İçin Çalışıyor !

Instagram Çevrimiçi Tacizi Engellemek İçin Çalışıyor !

Instagram Salı günü, bazı kullanıcılar için fotoğraf paylaşım servisini taciz için bir platform haline getiren çevrim içi zorbalıkla mücadele maksatlı politika değişikliklerini açıkladı.

Instagram’ın kurucularından ve kurucularından Kevin Systrom, sosyal ağın kullanıcılara daha güvenli bir ortam yaratmak için çevrim içi deneyimlerini daha fazla denetleme olanağı veren üç özellik sunduğunu açıkladı.

Instagram’ın 500 milyon kullanıcısı, gelecek haftalarda, bireysel yayınlarla alakalı yorumları kapama, üyeleri engellemeye gerek kalmaksızın özel hesaplardan takip edenleri kaldırma ve yalnızca “beğenme” yapma imkanına sahip olacak.

Instagram, tacizden kurtulmak için hizmetini ayarlamada tek başına yeterli değildir. Geçtiğimiz bir yılda, Twitter ve Facebook, çevrim içi tacizi en aza indirmek ve kendine zarar verme riski taşıyanları izlemek için bir takım özellikler ekledi.

Instagram, Eylül ayında saldırgan ya da uygunsuz buldukları kelimeleri engelleyerek kullanıcıların yorumlar bölümünü denetlemesine müsaade etmeye başladı.

Systrom, bir haber bülteninde “Haftada 7 gün, günde 24 saat çalışan ekibimiz var, bu raporları gözden geçirmek için” dedi.

Ancak değişim yavaş olabilir. Instagram, Facebook ve Twitter gibi diğer uygulamalar çevrim içi taciz için bir alan olmaya devam ediyor.

Taciz Sayısının Büyük Çoğunlunu Genler Yapıyor 

ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezlerinden 2013 gençlik risk davranışları sürveyans araştırmasına göre, lise talebelerinin% 15’i anketten evvelki 12 ay içerisinde elektronik olarak zorbalığa maruz kalmıştı.

Maryland Üniversitesi’nden hukuk profesörü Danielle Citron, değişiklikleri memnuniyetle karşılıyor çünkü kullanıcılara etkileşimde bulunduğu içerikler üstünde daha fazla kontrole sahip olduklarını ifade etti. Instagram’ın yalnızca Facebook’un olan politikalarını izlediğini kaydetti.

Citron, “En önemli şey sitede kabul edilebilirlik konusunda kullanıcıları eğitmek” dedi.

Teknoloji şirketlerinin kullanıcı davranışlarını kontrol altında tutmak için uzun bir yol kat ettiğini, lakin tacizin neyin oluştuğuna yaklaşımında daha sofistike ve net olabileceklerini ifade etti.

Gençlerin yaşamında sosyal medya daha da büyük bir rol oynamaya başladığında, Amerikalı İntihar Önleme Vakfı’nın baş tıbbi sorumlusu Christine Moutier, profillerini ve yayınlarını rahatsız eden kişiler engellemenin daha da önemli olduğunu ifade etti.

Moutier, “Bazen, zorbalık, bir kişi tarafından değil, birkaç kişi tarafından gerçekleştirildi” dedi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.