Instagram Canlı Yayın Özelliğini Kullanıma Ne Zaman Sunacak ?

Instagram Canlı Yayın Özelliğini Kullanıma Ne Zaman Sunacak ?

 

Özel bir gazeteye konuşan CEO Kevin Systrom, naklen yayın özelliğini doğrulayarak İnstagram açısından bu yeni özelliğin heyecan verici olduğunu ifade etti. Sözlerine devam eden Systrom; “Sevdiğim birisi ile ilişkimi kuvvetlendirmeye çalışıyorsam, canlı video yayını yapmam bunu gerçekleştirmek için mükemmel olurdu” şeklinde konuştu. Fakat özelliğin çıkış tarihi ve ayrıntıları hakkındaysa bilgi paylaşmadı.

Canlı yayın yapabileceğimiz sosyal ağlar arasına çok yakında Instagram da eklenecek. Instagram’ın canlı video özelliği için çalışmalar yaptığını doğrulayan şirket CEO’su özelliğin ayrıntıları veya ne vakit kullanıma sunulacağı ile ilgili bilgi vermedi.
Bu ayın başında sosyal mecra alış veriş etiketleri özelliğini duyuran Instragram, yeni özelliklerle platformunu geliştirmeye devam ediyor. Son gelen haberlere göre Instagram, canlı video özelliği üstündeki çalışmalarını tüm hızı ile sürdürüyor.

Instagram’ın naklen yayın özelliği, aslında bundan birkaç hafta önce, özelliğe ait fotoğrafların paylaşılması ile gündeme gelmişti.
Rusya’da yaşayan 1 kullanıcı naklen yayın özelliği ile ilgili ekran görüntülerini paylaşmıştı. Bir süre önce T Journal’da bu görsellerle beraber yayınlanan haberde, naklen yayın işlevinin Stories bölümünde gösterileceği belirtilmişti.
Canlı yayın yapan kullanıcıların, kırmızı daire içinde görüneceği ve profil fotoğrafının yanında “Live” ibaresinin yer alacağı söylenmişti.
Görsellere göre naklen yayın yapmak için ise “Go Insta!” düğmesine basmak yeterli olacak.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.