HTC İlk Kez Suya Dayanıklı Bir Telefon Üretti !

HTC İlk Kez Suya Dayanıklı Bir Telefon Üretti !

Amerika Birleşik Devletleri içinde HTC Bolt cihazının duyurusunu yapmış olan HTC, bu telefonun Avrupa versiyonu özelliğini taşıyan HTC 10 Evo cihazının resmi duyurusunu da yaptı.

HTC 10 Evo adı ile Avrupa’da satışa sunulacak olan telefon Snapdragon 810 işlemci ve 3 GB RAM ile güçlü bir görünüm sunuyor.

2K çözünürlüklü ve 534 ppi px yoğunluklu 5,5 inçlik ekranla beraber gelecek olan yeni telefon IP57 sertifikasına sahip. Bu sertifikayla su altında 30 dakika boyunca çalışabildiğini belirtelim.

HTC Bolt’la beraber tamamen metaldan üretilen ilk suya dayanıklı HTC telefonu olan HTC 10 Evo’da 3.5 mm kulaklık girişi yer almıyor.

HTC 10 Evo arka kısımda optik görüntü sabitlemeli 16 megapiksel kamera yer alırken, ön tarafındaysa 8 megapiksel kamera yer alıyor.

32 GB dahili hafızaya sahip olan telefonda parmak izi sensörü ve 3200 mAh kapasiteye sahip pilin olduğunu da belirtelim.

HTV 10 Evo Android 7.0 Nougat işletim sistemi yüklü olarak gelecek. Piyasaya sürüleceği tarih ve fiyatı hakkında bilgi verilmeyen telefonun İngiltere’de 500 sterline satışa sunulması bekleniyor.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.