Havada Asılı Duran Bitkiler Şaşırttı !

Havada Asılı Duran Bitkiler Şaşırttı !

Hem çok zeki hem de çok sevimli olan Japonlar, icat yapa yapa artık kendi kapsamlarında icadı da aşan birşey yaptı. Japon firması havada asılı duran bir bonsai kısaca küçük ağaç yetiştirdi.

Bu küçük ağaç manyetik alan nedeniyle havada asılı duruyor. Kaktüs bitkisine benzer çok fazla suya ihtiyacı olmayan bir bitki olan bu ağaç, senelerce yaşayabiliyor.

Evimizdeki bitkilerin ve çiçeklerin evimizin havasını değiştirdiğini biliriz. Hem yaydıkları oksijen, hem de yeşil renkleri canlı çiçekleri ile eve verdikleri huzura da paha biçilmez.

Üretici firma tarafından Air Bonsai ismi verilen bu bitki satışa sunuldu. Meraklı alıcıları tarafından milyonlarca Air Bonsai satıldığı sanılıyor.

Bir Bitki Nasıl Olurda Havada Durur ?

Bir bitkinin nasıl havada kaldığını merak edenler için, aslında çok da fazla bir sihir yok ortada. Bu çiçeğe sahip olmak dilediğinizde prize takılı bir tabla kısaca aslında bir cihaz alıyorsunuz.

Bu cihazı prize taktığınızda satın aldığınız tabla ve saksı aralarındaki manyetik alanın özelliği sebebiyle biribirlerini itiyorlar. Bu görüntü de havada asılı saksı görüntüsü veriyor.

Evinizde hangi sonuçlarla olursa olsun havada asılı duran bir ağaca sahip olmanız, çevrenizdeki herkesten sizi farklı gösterecektir.

Üretilme Amacı Ticaret Değil Sanat İçin

Japonların ticaretten çok icatlara ve sanata ehemmiyet verdiğini bilmekteyiz. Bu bitkilerde Japonların ürettiği çoğu ürün gibi sanat için üretildi. Japonya’da havada asılı bitkiler yetiştiren bu firmanın ağaçlar ve küçük bitkiler hakkında icatlar yaptığını bilmekteyiz.

Hem estetik hem de sanat içerikli bir gösteri açısından çok farklı bir görüntüye sahip havada duran saksılar uzun süreden beri tüm dünyanın dikkatini çekmeye başladı. Nerede ise üretim ile satış arasında büyük bir fark var denilebilir.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.