Google’den Devrim Gibi Karar !

Google'den Devrim Gibi Karar !

Google çalışmaya Masaüstü aramalarda bulunan Haberler sekmesini kaldırmakla başlıyor olabilir. Masaüstü cihazlarda yapılan arama ekranın hemen altında bulunan Haberler Sekmesi yalan haberlerin yayıldığı kısım olarak tepki aldığı için kaldırılacağı bildirildi.

Google’ın haberleri daha güncel bir şekilde arama yapan kullanıcılara sunması maksadıyla hazırlanan ve uzun bir süredir hizmet veren Haberler sekmesine düşen yalan haberlerin kullanıcıları yanlış yönlendirmekteydi. Öte yandan haberler sekmesinde yayınlanan haberlerden sitelerine ziyaretçi çeken haber sitelerinin Google Adsense ve diğer reklam şirketlerinden yüksek gelir elde etmeye başlaması Google tarafından bir düzenlemeye gidilmesini mecburi kıldı.

Google tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada yalan haberlerden dolayı bir çok haber sitesi Google Haberler aracılığı ile ziyaretçileri kendi haber sitelerine yönlendirip siteye yerleştirdikleri Adsense reklamlarından haksız gelir elde ettiğini tesbit etmiş ve bu yüzden son bir haftadır yalan haber yayan web sitelerini banlamaya başlamıştı. Google 2. bir uygulama olarak masaüstü aramalardan Haberler sekmesini kaldırarak Google üstünde arama yapan kullanıcıların yalan haberler ile karşılaşmasının önüne geçecek.

Google’nin haberler bölümü kaldırıp nasıl bir yol izleyeceği ise bilinmezliğini koruyor. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.