Google Transit Uygulaması Kullanımda !

Google Transit özelliği ile daha önceleri bir noktadan diğerine otomobille veya yaya olarak gitmek için yol tarifi alabilen kullanıcılar, artık otobüs, tramvay, metro ve vapur gibi toplu taşıma araçlarının güzergah, durak ve tarife bilgilerine de Google Haritalar üzerinden ulaşabilecek. Buda insanlar için güzergah bulmada kolaylık sağlayacak bir durum olarak göze çarpıyor. Ulaşımda teknolojinin gelişmesi ile birlikte pratikleşmeye başlıyor.

google-maps-transit

Özellikle bu güncelleme İstanbul ve Ankara için kullanılabilir durumda. Buda bu şehirlerde ulaşımı kolaylaştırmaya yönelik bir çalışma olarak göze çarpıyor.

Google Transit özelliğine ulaşmak için ilk önce Google Haritalar uygulamasına giriş yapın. Sonrada olduğunuz yerden gideceğiniz güzergahı belirleyin. Sonrasında ise transit bölümünü seçerek burada ulaşım için geçerli güzergahlar belli oluyor.

Google Transit özelliği sayesinde 1100’den fazla güzergah ve durak tek tık ile bulunmuş oluyor. Ayrıca gerekli mesafe bilgileride bu uygulama sayesinde listelenmiş oluyor. Nereye ne kadar zamanda ulaşacağınız bilgisi anında size iletiliyor.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.