”Geliyoo” Adlı Yerli Arama Motoruna İlişkin Açıklama !

''Geliyoo'' Adlı Yerli Arama Motoruna İlişkin Açıklama !

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından yapılan açıklamada, “Basın yayın organlarında “10 yılda 10 milyon bütçe ayrılarak yerli arama motoru Geliyoo kuruldu” başlığı ile yer alan haberlerde; bahis konusu arama motorunun Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından desteklenen proje olduğu algısı oluşması sebebiyle açıklama yapılması gereği doğmuştur. Söz konusu arama motorunun var olup olmadığı, iddia edildiği kadar bütçe ayrılıp ayrılmadığı ve yerli olup olmadığına ilişkin Bakanlığımızın alakalı birimlerinde herhangi bir bilgi bulunmamaktadır” denildi.

İddia sahiplerinin, yerli arama motoru projesi ile ilgili bakanlıkla bir temasları olmadığının belirtildiği açıklamada, şu ifadeler yer aldı:
“18 Ocak 2017 tarihinde Bakanımız Ahmet Arslan’a hitaben elektronik posta yolu ile bir mektup göndermişleridir. ‘Geliyoo’ adlı arama motoru projesine; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından maddi ve manevi herhangi bir destek sağlanmamıştır. Bir süre önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan’ın bir televizyon kanalındaki ‘Yerli arama motoruyla ilgili çalışmalar yapıyoruz’ açıklaması, Geliyoo adlı arama motoru ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.
Elbette ki, ülkemize katkı sağlayacağına inanılan, yerli ve milli her türlü çalışmaya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye devam edecektir.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.