Galaxy Note 7’nin Patlama Sorununun Nedeni Belli Oldu !

Galaxy Note 7'nin Patlama Sorununun Nedeni Belli Oldu !

Akıllı telefonlar,  artık normal cep telefonlarını unutturdu. Piyasaya son çıkan akıllı telefon modelleri arasındaki Galaxy Note 7’de Samsung’un son model ürünlerinden. Samsung tarafından tasarlanarak piyasaya sürülen Samsung Note serisinin bu yeni modeli, sahip olduğu özelliklerinden çok patlamaları ile konuşuluyor.

Pil Tasarımı Hatalı 

Akıllı telefon piyasası içinde en fazla tercih edilen markaların başında Samsung geliyor. Gerek akıllı telefon dizaynları gerekse ürettiği telefonların donanımlarıyla çok sevilen Samsung, son tasarladığı Samsung Note 7 modelinde tarihi bir hataya imza attı.

Samsung Galaxy Note 7 piyasaya çıktıktan kısa bir müddet sonra patlamalarıyla gündeme gelmeye başladı. Kullanıcıları korkutan bu sorun aynı vakitde Galaxy Note 7’nin neden patladığına dair de bir merak uyandırdı.

Uçaklara Alınmıyor ! 

Birkaç kere meydana gelen Galaxy Note 7 patlama sorunu, uçaklarda da büyük paniğe yol açtı. Önceki vakitlerde Galaxy Note 7 kullanıcıları, uçak yolculuklarında cihazlarını tamamiyle kapatmaları için uyarılırken bir müddet sonra Galaxy Note 7’nin uçaklara katiyen alınmayacağı duyuruldu.

Birçok Samsung Galaxy Note 7 kullanıcısını isyan ettiren bu durumun arkasından gözler bu cihazın neden patladığına çevrildi!

Neden Patladığı Belirlendi 

Yapılan incelemelerin arkasından Samsung’un Galaxy Note 7 cihazlarını tasarlarken bir dizayn hatası yaptığı ortaya çıktı. Sorun, Galaxy Note 7 cihazının yanlış tasarlanan pilinden kaynaklanıyor. Pil tabakasında kullanılan Lityum Kobalt Oksit pozitif tabaka, grafit kullanılarak yapılmış negatif tabakadan ayrılması için elektrolitler yardımıyla büzülen çift polimer bir tabaka tasarlanmış. Bu iki tabaka buluştuğunda elektrolitlerin ısınmasına bağlı patlama meydana geldiği ortaya çıktı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.