Galaxy Note 7’lerin Patlama Soruna İlişkin Raporlar Sızdı !

Galaxy Note 7'lerin Patlama Soruna İlişkin Raporlar Sızdı !

Samsung, Galaxy Note 7’lerde yaşanan sorunun kaynağını haftanın ilk günü resmi olarak açıklayacak. Ancak şirkete yakın kaynaklarda geldiği söylenen bilgilere göre, raporda neler yazdığı şimdiden biliniyor.

Bilindiği gibi Samsung, Galaxy Note 7’de yaşanan patlama sorunları sonrasında telefon için bir değişim kampanyası başlatmıştı. Ancak değiştirilen Galaxy Note 7’lerde de aynı sorun devam edince, telefonun üretimi tamamiyle durdu ve Samsung, kullanıcılardan bu telefonları da geri vermelerini istedi. Bu iade sonrasında kullanıcılara ya Galaxy S7 Edge sunuldu; veya para iadesi yapıldı.

Açıklanacak raporda Samsung, büyük ihtimalle sorunun kaynağı olarak pilleri gösterecek. Üç bağımsız analiz şirketinin beraber oluşturduğu rapora göre ilk sorun, Samsung SDI’ın geliştirdiği piller sebebiyle ortaya çıktı. Bu sorunun, pilin sıradışı ve büyük ebatları sebebiyle kaynaklandığı düşünülüyor.

Değişim kararının arkasından Samsung, üretimi arttırmak zorunda kaldı ve yeni serinin çok sayıda telefonunda kullanılan pilleri için Amperex Technology ile uzlaştı. Ancak bu ikinci aşamada da, üretimden kaynaklı problemler yaşandı. Ancak şimdilik bu “üretimden kaynaklı sorunların” ne olduğu hakkında bir bilgi yok.

Kısacası Galaxy Note 7 faciasının altında yatan neden, hem Samsung’un, hem de iş ortağının ürettiği piller gibi görünüyor.

Kesin açıklama pazartesi günü yapılacak toplantıdan sonra duyurulacak. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.