BTK 6 ile 10 bin TL Arasında Maaşla Hacker İşe Alacak !

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTK) kendi kurumunda çalıştırmak için Türk Hackerleri işe alacak. İşe alınacak olan hackerlar epey yüksek bir ücretle işe başlayacak. Bu ücret işe alınanın statüsüne göre 6 ile 10 bin tl arasında değişiklik gösterecek.

Özellikle günümüzde internet çok etkin kullandığı için internet üzerinden yapılan siber saldırılar epeyce zarara yol açmaktadır. Buda günlük hayatı olumsuz etkilemekte birçok işin sekteye uğramasına neden olmaktadır. O yüzden devlet gereken tedbirleri alabilmek için hackerları işe almaya karar vermiştir.

Peki BTK nasıl bir istihdam yaratacak şartları nelerdir gibi sorulara cevap bulacağız.

Başvuru yapmak isteyenler buraya tıklayınız. 

Geçtiğimiz günlerde BTK başkanı yapmış olduğu açıklama ile gerekli şartları taşıyan Kıymetli USOM personeli adayı ve ulusal siber güvenlik gönüllüsü kişileri işe alalacaktır. Yani bu başvuruyu yaptıktan sonra gerekli şartları taşır iseniz 6 ile 10 bin tl arası bir maaş ile işe başlayabilirsiniz. Buda günümüzde oldukça iyi bir para. Ayrıca yeni kurulacak olan siber ordununda neferi durumunda olabilirsiniz.

Peki USOM Nedir Ne İş Yapar ?

USOM’un açılımı Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’dir.

-Ülkemizin siber güvenliğine karşı siber ortamda ortaya çıkan tehditlerin belirlenmesi,

-Muhtemel saldırı ve olayların etkilerinin zayıflatılması veya ortadan kaldırılmasına yönelik önlemlerin geliştirilmesi ve ilgili aktörlere paylaşılması,

-Bilişim sektöründe 7/24 görev yapmak esastır.

Başvurular sırasında mezuniyet şartı, herhangi bir tecrübe şartı aranmaksızın başvurular yapılmaktadır.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.