Bitcoin(Dijital Para) Ne İşe Yarar ?

Bitcoin(Dijital Para) Ne İşe Yarar ?

Bitcoin web üstünden bulunan ve kullanılan bir elektronik para çeşididir. Bu para birimi bildiğimiz paraların tersine merkez bankası veya başka bir kurum tarafından üretilen bir para birimi değildir. Bitcoin para biriminin kıymeti virgülden sonra 100.000.000’e kadar gidebilir.

Bitcoin’in Çıkış Şekli Nasıl Oldu ?

3 Ocak 2009 tarihinde yaşama geçen Bitcoin’in mucidiyse Satoshi Nakomoto’dur. Bu ismin gerçek adı olmadığı düşünülmektedir. En fazla bulunabilecek, üretilebilecek Bitcoin sayısı 21.000.000’dan fazladır. Piyasadaki Bitcoin’lerin toplam kıymetinin yaklaşık 12 milyar dolar civarında olduğu tahmin edilmektedir ve bu sayı sürekli artmaktadır.

Bitcoin Nasıl Bulunur ?

Bitcoin bulabilmek için emek harcayan kişilere madenci, bu işlemeyse madencilik kısaca diğer bir ismi ile mining denilir. Madencilik işlemleri bilgisayara kurulabilen Bitcoin programları ile gerçekleştirilebilmektedir. Bitcoin bulabilmek aramak kısaca madencilik yapabilmek için kesinlikle bununla alakalı bir program gerekmektedir. Zaten bu madencilik işleminin manuel olarak kısaca yazılım kullanılmadan yapılması katiyetle mümkün değildir. Bilgisayarlara kurulan programlar ekran kartı vasıtası ile internette Bitcoin araması yapmaktadır. Bunun için özellikleri oldukça yüksek çok güçlü bilgisayarlar kullanılır. Eğer sistem özellikleri düşük bir bilgisayarınız var ise programı bilgisayarınıza kurduğunuzda yalnızca programın Bitcoin araması yapabilmek için gerçekleşecek optimizasyonu bile günlerce sürebilir ve program arama yapmaya başladıktan sonra hiç Bitcoin bulamayabilirsiniz.

Bitcoin Alışveri İşlemleri Nasıl Olur ?

Bitcoin araması yapabilmeniz için ihtiyacınız olan yazılımlara Google’da araştırarak ulaşabilirsiniz. Bu programları kurduktan sonra Bitcoin aramaya başladığınızda, şayet şanslıysanız ve madencilik yaparken Bitcoin bulabilirseniz, alım – satım yapan sitelerde üyelik alarak satabilirsiniz. Siteye göre belli komisyonlar ödemeniz de gerekebilir. Şu an için bir birim Bitcoin’in kıymeti 1.880 TL civarındadır. Fiyatlar sürekli değişiklik göstermektedir bu nedenle değer artabilir ya da azalabilir.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.