Bilim Adamları Uzaylılara Mesaj Gönderecek !

Stephen Hawking, bilim adamlarının uzaylılar ile temasa geçmesinin insanlığın sonu olabileceğini söyledi.

İnsan dışı varlıklarla iletişim kurabilmek için yeni bir program uygulanmaya başlanacak. Bu programın insanlık açısından ne derece olumlu olacağı ise henüz belli değil. Ancak yapılan açıklamalar bu uygulamanın insanlığın sonu şeklinde yorumlanması ise hiçte şaşırtıcı değil.

Meti, Uzaylı İstihbarat Mesajlaşma’nın kısaltılmış halidir. Bu proje ile uzaya sinyaller yollanacak böylece uzaylılar keşfedilmeye çalışılacaktır. Bu çalışma 2018’den itibaren yapılacak bir çalışmadır. Bu program uzaylıların bizimle iletişime geçmesini beklemek yerine, bizim onlarla iletişim kurmamızı hedeflemeye yönelik bir çalışmadır.

Ancak yapılan bu çalışmalar uzmanlar tarafından eleştiri almakta olup, uzmanlar bu gibi çalışmaların insanlığın sonu olabileceğini belirtti. Çünkü insan dışı varlıklara mesaj yollanarak varlığımızı ortaya çıkartmış oluyoruz vede şimdiye kadar başkaları tarafından keşfedilmediysek kendimizi keşfettirmiş oluyoruz buda bizim için risk oluşturmaktadır.

Bu uyarılardan ön önemlisi Profesör Hawking’den geldi. Hawking, bizimle iletişime geçtiğimiz medeniyetin bizi bakterilerden daha gelişmiş olarak görmemesi olasılığını dile getirdi. Sonuç olarak aktif bir şekilde bizi yok etmeyebilirler ancak bizi görmezden gelerek bizi yok etmiş sayabilirler dedi.

Bakalım yeni yapılan bu araştırma nasıl bir sonuç verecek merakla bekliyoruz.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.