Bakandan Müjde; İnternet Fiyatları Ucuzlayacak !

Bakandan Müjde; İnternet Fiyatları Ucuzlayacak !

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı açıklamada Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nın web fiyatlarını düşürecek yeni düzenlemeler yaptığını ifade etti. Bu düzenleme ile İnternet fiyatlarının düşmesi bekleniyor.

İnternete İndirim Müjdesini Bakan Verdi 
Türkiye’deki web fiyatları ile ilgili olarak açıklamada bulunan Bakan Ahmet Arslan, web fiyatlarının pahalı olduğu ile ilgili gelen eleştirilere kulak tıkamadıklarını belirterek serbest piyasa standartlarına webin pahalılığı diye bir durumun pek olmadığını lakin yine de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nın yeni düzenlemeler içerisinde olduğunu ve web fiyatlarının düşürülmesi ile ilgili çalışma içerisinde olduklarını ifade etti.

Vpn İle Giriş Yapanların Fişlenmesi Söz Konusu Değil
Mahkeme kararı ile kapanmış sitelere aykırı giriş yapanların fişlendiği yönündeki iddialar hakkında da konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Mahkeme kararı ve özellikle güvenlik gerekçesi ile de yapılan kesintiler, hukuka uygun olarak yapılmakta. Ulusal ve kamu güvenliği gerekçesi ile zaman vakit geçici tedbirlere başvurulması ile ilgili arkadaşların ifadesi var. Ama VPN kullanıcılarının fişlenmesi gibi bir durum katiyetle bahis konusu değil. Bu, doğru bir ifade değil. Terör gibi maksatlarla kullanımların sınırlanmasına yönelik tedbir uyguluyoruz” açıklamasını getirdi.

Bedava İnternetin Verilecek
Ayrıca 300 bin kişiye hizmet vereceği tahmin edilen fakir vatandaşlar için ‘bedava web’ uygulamasının da Aralık Ayı bitmeden faaliyete geçeceği ile ilgili bilgi verilme yapıldı ve bu proje için yaklaşık 40 Milyon Lira bütçe hesaplandığı da ifade edildi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.