Apple’de Kullanıcı Bilgileri Güvende Mi ?

Apple'de Kullanıcı Bilgileri Güvende Mi ?

 

iPhone’ları hack’lemek için yazılımlar üreten Rus Elcomsoft firması iCloud yedeklemesine ilişkin enteresan bir iddia ortaya attı.
Elcomsoft’un CEO’su Vladimir Katalov, Apple’nın telefondaki arama kayıtlarını otomatik olarak iCloud hesabına yedeklediğini öne sürdü.

Bu sistemi kapamanın herhangi bir yolu olmadığını belirten Katalov, yedekleme izninin kaldırıldığında bile telefonun aramaları iCloud’a anlık olarak ilettiğini açıkladı.
Yapılan yeni güncellemelerle yalnızca GSM aramalarının değil aynı vakitde Whatsapp, FaceTime, Skype gibi üçüncü parti uygulamalardan yapılan aramaları da izin olmaksızın kaydettiği belirtildi.
Bu durumdan kurtulmanın tek yolunun iCloud’u tesiriz hale getirmek olduğunu söyleyen Katalov bunun da pratikte telefonu nerdeyse kullanılmaz hale getirdiğini ifade etti.

Konuya ilişkin açıklama yapan iOS’un adli tıp uzmanlarından Jon athan Zdziarski, “Konunun daha ziyade mühendislik aşamasında olduğundan şüpheleniyorum. Apple tüm verilerini ABD’deki merkezlerinde saklıyor” dedi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.