5G Teknolojisi Ne Zaman Kullanıma Sunulacak ?

Bilindiği üzere Japonya 5G teknolojisi üzerindeki çalışmalarını sürdümeye devam ediyor. 5G teknolojisi 4.5G’den kat kat hızlı olan bir internet erişimdir.

5G’nin hızını ölçmek için yapılan incelemelerde kotanızı 3 saniyede bitirilme olanağı tanıdığı söyleniyor. Japonlar 5G teknolojisini deneme esnasında 3.6 gb bit hızına ulaşmışlardır. Buda saniyede 450 mb hızına denk gelmektedir.

Örneğin; 1 gb lık internet paketi olan biri 900 mb boyutunda indirme yaptığında 2 saniye içinde kotasının büyük bir bölümü bitirebilir.

5G teknolojisinin önemli noktalarına değinecek olursak;

20150321_stp505

Japonlar 5G teknolojisinde çinliler ile ortak bir çalışma yürütmektedirler.

Japonya sahip olduğu olanaklar ile 5G hızını denemiştir. Buda olumlu sonuçlar vermiştir. Şöyleki; 5G hızını deneyebilmek için çeşitli alt yapı çalışmaları yapmak gerekir. Buda birçok maliyetin oluşması demektir.

5G teknolojisine geçebilmek için ülkenin yeterli alt yapı kaynaklarının olması gerekir. 3G, 4.5G teknolojilerine geçerkende bir geçis evresi vardır. Bu evrede internet alt yapılarında çalışmalar yapılır o teknolojiye göre standartlar uygulanır. Aynı şey 5G teknolojisi içinde geçerlidir.

5G teknolojisine geçebilmek için telefonlarında buna uyumlu olması gerekir. Telefon üreticileri ürettikleri telefonun uyumlu olması için gerekli çalışmaları yaparlar.

Bu teknolojileri kullanıma sunarken gerekli çalışmaların mutlaka yapılması gerekir. Aksi taktirde sunulan teknolojiden yararlanılamaz.

5G Teknolojisinin 2020 yılına kadar hazır hale gelmesi planlanıyor.

 

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.