Pastane Ve Lokanta Sandalyeleri Nasıl Seçilmeli?

Bir pastane ya da lokanta açılacağı zaman, mekânın nasıl kullanılacağı ve nasıl mobilyalar ile doldurulacağı önemli bir konudur. Bu konuda mutlaka uzman görüşlerine göre hareket edilmesi gereklidir. Böylelikle mekânı çok daha verimli kullanma sağlanırken, aynı zamanda şık ve modern bir hizmet alanı da oluşturulur. Pastane sandalyesi modellerinde, hem tarz hem de işlevsel pek çok mobilya türü mevcuttur. Aynı şekilde daha kapsamlı olan lokanta mekânları için lokanta sandalyesi modellerinde büyük bir çeşitlilik sağlanır. Pastane ve lokantalarda genelde tonet sandalye ve metal sandalye tercih edilmektedir

 

Pastane ve lokanta sandalyeleri mutlaka ergonomik ölçüler bakımından her insana hitap edebilmelidir. Engelli ve bebek sandalyeleri de her mekânda olmalıdır. Evrensel tasarıma uygun şekilde seçimler yapılırken, sandalyelerin özellikle oturma alanlarında rahatlık konusuna dikkat edilmelidir. Müşteriler, rahatsız oldukları bir sandalyede uzun süre oturmak istemez. Ancak konforlu bir oturma alanında, bireyler çok daha uzun saatler kullanacak ve o lokanta da pastanenin iyi olduğu kanaatine varacaktır. Sandalyeler ne kadar çok olursa o kadar çok kişi gelebilir mantığından ziyade, gerçekten mekânda geçişi engellemeyecek kadar sandalye bulundurulmasına dikkat edilmelidir. Sirkülasyonu engellemeden, servis alanlarını kapatmadan ve mekânın tanımlanmasına engel olmadan istenildiği kadar sandalye ve masa eklenebilir.

 

İşlevsel özelliklerine dikkat edildikten sonra elbette estetik duruşlarına da önem verilmesi gerekecektir. Renk ve desen bakımından mekâna uyum sağlayacak, abartılı durmayacak ve mekânda rol çalmayacak sandalyeler tercih edilmelidir. Sade renkler, desenden öte biçimi ile şeklini sunan ve sağlam iskeletli sandalyeler, pastane ve lokantalar için çok uygundur. Oturma alanları genellikle pastel renklerden oluşturulmakta ve insanları rahatlatıcı detaylara yer verilmektedir. Bu anlamda sandalyeler de mutlaka göz yormayacak desenlerde olmalıdır. Sadece masa tarzı ile değil, mekânda yer alan her detay ile uyumlu olması da, şık pastane ve lokantalar meydana getirir.

 

En önemli mobilya seçimlerinden birisi olan sandalyelerde, mutlaka bu kriterlere dikkat edilmelidir. Hizmet alanı olarak pastane ve lokantada zaman geçirmeyi sevmeleri için müşterilerin en çok oturdukları yerde rahat olmaları gerekir. Sağlam iskeletli sandalye türleri, ekonomik fiyatlar ile birçok mobilya markasında üretilmektedir.

Bu yazı 99 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
film izle
Joyetech likit
fiat yedek parça