Türkiye Kosova Engelini Kayıpsız Geçti !

Türkiye Kosova Engelini Kayıpsız Geçti !

 

TÜRKİYE İLK 11’İ:

Volkan, Hasan, Ahmet, Topal, Gökhan, Selçuk, Oğuzhan, Arda, Volkan, Hakan, Burak

İLK YARIDA TEMPO YÜKSEKTİ

Selçuk, Burak ve Arda’nın da ilk 11’de oynadığı maçta milli takımımız yüksek tempoyla oynadı. Önde baskı ve savunma çizgisini önde tutarak Kosova’yı kendi yarı sahasına hapesetti.

19. dakikada Hakan’ın frikiğinde arka direkte Mehmet Topal topla buluştu ve kafası direkten döndü.

30. dakikada Hakan’ın frikiğinde kaleci topu kornere çeldi. Dakikalar 39’u gösterirken Volkan ile çok net bir konum bulduk ama topu ağlara gönderemedik. Bu pozisyonda penaltı bekledik.

SON DAKİKADA DİREKTEN DÖNDÜLER 

Dakikalar 45+1’i gösterirken Kosova seyrek geldiği kontra atakta gole yaklaştı. Sağ kanattan yerden sert gelen ortada Berisha’nın şutu Volkan’ın bakışları arasında direkten döndü ve ilk yarı golsüz berabere bitti.

İKİNCİ YARIYA GOLLE BAŞLADIK

İlk yarıda etkisiz oynayan Oğuzhan’ın yerine Yunus Mallı girdi. Dakikalar 51’i gösterirken Yunus Mallı sağ kanattan içeriye topla katetti. Ceza sahasında duvar olarak gören Burak’ı gördü. Burak topu önce kontrol etti ve golcü dönüşü ile defansı geçti. Sol ayağı ile düzgün vurarak skoru lehimize 1-0 yaptı.

VOLKAN ŞEN GOLÜ BULDU

Dakika  55’ken Arda Turan’ın ara pasında Burak arkaya sarktı. Aşırtma vuruşu üst direkten dönerken Volkan Şen topla buluşup temiz bir vuruşla farkı 2’ye çıkardı.

Skoru belirliyen gol Volkan Şen’den gelmiş oldu. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.