Trabzonspor Yeni Statına Kavuşuyor !

Trabzonspor Yeni Statına Kavuşuyor !

Trabzonspor uzun senelerdir ev sahipliği yapan stadyumu Hüseyin Avni Aker’e veda etmeye hazırlanıyor.

Akyazı beldesinde yapılması düşünülen ve 23 Kasım 2013 tarihinde yapılmasına başlanan stat için gün sayılıyor. Stadyum tamamlandıktan sonra Trabzonspor için yeni ev sahibi konumunda olacak. Kasım ayı içerisinde teslim edilmesi beklenen proje için nerdeyse hazırlıklar bitmek üzere. Son işlemler olan çim serme de başladı. İtalya’nın Milano şehrinde hazırlanan hibrit çimler 4 tır yüklenerek Trabzona’a yola çıktı. Toplamda 28 tır olarak taşınacak çimler için tek seferde sevkiyat sağlanamayacağı bildirildi.

Özel soğutmalı olarak tır sevkiyatı düzenlenen çimler için bozulmadan taşınmasına itina gösteriliyor. Soğutucu özellikli tırlar 4’erli sefer düzenleyerek 7 kez taşıma yapılmış olacak. Akyazı Stadyumu bittiğinde 41 bin 461 izleyici kapasitesiyle açılışa hazır hale getirilecek. 11. hafta Antalyayla Akyazı Stadında ilk karşılaşmasını yapmaya hazırlanan Trabzonspor Avni Aker Stadına son maçıyla veda etmiş oldu. Yeni stadyumun ilk ışıkları yanarken hızla son çalışmalar tamamlanıyor. Çatı yapımında 14 kuleden 7 si sonuçlanmış durumda. 

Hüseyin Avni Aker Stadyumu 1951 senesinde ilk kez açıldığında 2400 kişi kapasiteli olarak hizmete girmişti. Zamanla kapasitesi artırılarak en son bu sayı 24.169 a ulaşmış ve Trabzonspor için yapıldığı dönemden bu zamana kadar ev sahipliği yapmıştır. Karadeniz’de oynanacak tüm oyunlarda ana stat olarak işlevsellik kazanan Avni Aker doğal çim zemine sahiptir. Son vakitlerde özellikleri daha fazla olan yeni bir stadyuma duyulan ihtiyaç dolayısı ile kapanmaya hazırlanan stat yerini Akyazı Stadyumuna bırakacak. 

 

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.