Ronaldo Real Madrid’ten Ayrılıyor Mu ?

Ronaldo Real Madrid'ten Ayrılıyor Mu ?

İspanya’nın önemli spor dergileri arasında yer alan Don Balon, Real Madrid’in, Cristiano Ronaldo’yla ilgili olarak gelecek planını yazdı. Haberde, Real’le sözleşmesi 2021’de bitecek olan Ronaldo’nun, 2 yıl sonra Çin’e satılacağı belirtildi.

2009 senesinde CR7’yi, 80 milyon Pound (375.832.000 TL) karşılığında İngiliz temsilcisi Manchester United’dan alan İspanyol ekibinde Başkan Florentino Perez’in, aşağı yukarı aynı paraya Portekizli yıldızı satıp, kulübe gelir getirmeyi hedeflediği ortaya çıktı. Şu an 31 yaşında olan deneyimli yıldıza Uzak Doğu’dan en iyi parayı verecek kulüp bulmak adına harekete geçen Perez’in, bu konuda da yakında Ronaldo’nun menejeri Jorge Mendes’le de bir görüşme yapacağı öğrenildi.

Kulislerde Çin’de futbol kulüplerinin Ronaldo için kıyasıya bir yarışa gireceği konuşuluyor.

Liderlik Bale’ye geçecek

Şu an Los Galacticos’tan haftalık 365 bin Pound (1.714.733 TL) kazanan süperstarın yeriniyse Juventus’tan Paulo Dybalayla doldurmayı planlayan Real’in, takımın lider rolünüyse tam manasıyla Gareth Bale’ye vereceği bildirildi. Hatırlanacağı gibi Ronaldo’nun menaceri Mendes, Çin’den bir kulübün oyuncusuna senelik 100 milyon Pound (469.790.000 TL) teklif ettiğini ama Real’in, Portekizli golcüyü bırakmadığını iddia etmişti.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.