PEREİRA: ”RİSK ALACAK KAPASİTEMİZ YOK”

toplanti5_47455_7529698

Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi Ön Eleme maçına bugün 21.30′ da çıkacak. Maç öncesi Fenerbahçe’nin teknik direktörü Vitor Pereira ve Simon Kjaer basın toplantısı düzenledi. Özellikle ”İki maçın sonundaki skor en önemli skor. Şu anda çok hızlı oynayacak, risk alacak bir kapasitemiz de yok açıkça söylemek gerekirse. ” şeklinde açıklamada bulunması dikkat çekti.

”HAZIRLANACAK İDEAL BİR SÜREMİZ OLMADI”

Türkiye Kupası finali oynadık, son maçı biz oynadık daha sonra tatile çıktık. Çok kısa zamanımız oldu, sonra da Euro 2016 başladı ve bir çok oyuncu geç katıldı. Yarın 3 oyuncumuz cezalı durumda, bunun üstüne bir de 3 oyuncumuz sakat. Aynı vakit de 4 hafta hazırlandık, bu bile kısaydı. Tam takım çalıştığımız dönem 2 haftaya denk geliyor. Bunların hepsini bir araya getirdiğimiz vakit ideal süreyi bulamadık diyebiliriz. Bu şartlarda bile bu takımın maçı alacak gücü olduğunu düşünüyorum. Realist olmayı unutmamalıyız. Böyle mücadelelerde ufak hatalar herşeye mal olabilir. Bazen öyle anlar gelir ki herşey değişebilir” açıklamasında bulundu.

pereira

‘TAKIMIN 2 SİSTEMİ BİRDEN OYNAMASINI GEREKLİ GÖRDÜM”

“Bu takımın iki sistemi birden oynaması gerektiğini düşündüm” diyen Pereira, takım sistemiyle ilgili, “Türkiye liginin kendi yapısından dolayı bu kararı aldım. İki farklı sistem oynamamız gerektiğini düşündüm. Cebimizde alternatif bir sistem olması gerektiğini inandım. Daha önce de bu şekilde oynattım çalıştırdığım takımları. Yeni birşey değil benim için. Tam olarak oturabilmesi açısından zamana ihtiyacımız var. Takımın topa daha çok sahip olmasını, oyunu domine etmesini istiyorum. Bunlar çalışarak olacak şeyler, inşallah en iyi düzeye geleceğiz” şeklinde konuştu.

”TARAFTAR YANIMIZDA DURSUN”

“Bizim taraftarları fethedebilmemiz, onları kazanabilmemiz için sürekli maç kazanma zorunluluğumuz var” diyen Pereira, “Bu yalnızca Türkiye için geçerli bir durum değil. Taraftarlarım şunu bilsinler ki çok sayıda yeni oyuncumuz var ve kısa vakitde hazırlandık, umarım yarın yanımızda olurlar. Yeni oyuncularıma hoşgeldin derler. Takımla olduklarını ve sezon sonuna kadar takımla olacakları göstereceklerdir. Biz çalışarak, hırslı bir şekilde onları mutlu edebilmek için çabamızı göstereceğiz. Buna yoğunlaşarak çalışacağız. Onlara kupalar getirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

”RİSK ALACAK KAPASİTEMİZ YOK”

”Monaco iyi savunma yapan, hep birlikte savunmada çok iyi organize olan bir takım. Topu kazandıklarında da kontratlaklar üretiyorlar. Bu tip maçlar, hatalarla şekillenen maçlardır. Bu turların anahtarı, iyi konsantre olmak, iyi savunma yapmak ve fırsat geldiğinde kontratakları iyi şekilde bitirmektir. Geçişleri iyi yapmalıyız. Hızlı bir şekilde rakip çıkarken, topu kazanıp ve aniden kaybedersek, oyuncuları kontrol etmek bizim için zorlaşır. Ne zaman hızlı çıkacağız, ne zaman daha kontrollü oynayacağız, bunları ayarlamalıyız. Sezonun bu döneminde fazla risk alamayız. Asla unutmamamız gereken bir şey var iki maç sonunda belli olacak bir tur. İki maçın sonundaki skor en önemli skor. Şu anda çok hızlı oynayacak, risk alacak bir kapasitemiz de yok açıkça söylemek gerekirse. ”

 

Ayrıca maçta Van Persıe’nin de oynamayacağını sözlerine ekledi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.