Gökhan Gönül’e Vitor Pereira’dan yorum

Gökhan Gönül'e Vitor Pereira'dan yorum

Beşiktaş’a transfer olan Gökhan Gönül’e Portekizli çalıştırıcı,Vitor Pereira’dan yorum geldi.Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Beşiktaş’a giden Gökhan Gönül hakkında yorum yaptı. Böyle transferleri normal karşıladığını dile getiren Portekizli çalıştırıcı, bu tip transferlerin ülkesinde de gerçekleştiğini ve artık durumun on sene öncesinden farklı olduğunu dile getirdi

pereira-9

Pereira’nın basın toplantısından satırbaşları şu şekilde:

Takımımı iki farklı sistemle oynamaya gayret ediyorum. Bazı maçlarda 3, bazı maçlarda 4 savunma oyuncusu ile oynayacağız. İnanıyorum ki oldukça başarılı bir takım olacağız. Gerek Türkiye’de gerek Avrupa’da başarılara imza atacağız. Fenerbahçe’nin şampiyon olması için iyi bir ortam sağlanıyr burada. Umarım istediğimiz sonuçları alırız.

“Kulüple oyuncu uzlaşamazsa, oyuncunun kendi yaşamın ayön verme hakkı var. Gökhan Gönül de kendi kararını verdi ve Beşiktaş’ı seçti… O da neticede insan. Oyuncular 10-15 sene oyuncular yalnızca aynı klupte oynayarak orda bıurakıyorlardı. Artık devir değişti diye düşünüyorum. Kulüplerin ihtiyaçlarına göre bu şekilde transferler olabiliyor. Biz iyi ve organize kulübüz ve onun yerini hızlı bir şekilde doldurdu. Van Der Wiel’ın bu takıma çok katkı vereceğinden eminim.”

“Bu yıl daha iyi olmalıyız. Oyuncuları, ülkeyi ve burda oynana futbol tarzını daha iyi tanıyorum.Bu sezon kupları câmiamıza getirebilmeliyiz. Buna mecburuz. Maçlarımız hem Avrupa’da hem de Türkyie’de vardı. Geçen yıl iyi şeyler de oldu kötü şeyler de..”

vitor

UMARIM PORTEKİZ KAZANIR

“Portekiz turnuvaya iyi başlamadı. Çok fazla sayıda beraberlik aldı. Şu anda finale gelmiş bir Portekiz var. Fransa’da Fransayla karşılaşacaklar. Bu handikap bana göre. Fransa’da büyük bir Portekiz göçmen kitlesi var. Büyük bir … Nani kendi kalitesi çerçevesinde bunu sahaya yansıtıyor. İyi maçlar çıkardı bazan istediklerini yapamadığı oldu. Finalin sonucu ne olur bilemiyorum futbol bu. Dün Almanya maçın 90 dakikasında maçı domine eden taraftı, pozisyonlar da buldular. Almanya maçta bence üstün olan taraftı ama maçı kazanamadı. Umarım Portekiz sahadan galip ayrılan taraf olur.”

“ŞANSSIZDIK”

“Derbilerle alakalı veya diğer ligin zirvesindeki takımlarla kıyaqslama yapmamı isterseniz şunları söylerim. Beşşktaş’la 2 defa oynadık ve birlikte bir hakem yönetimi vardı.Oyun olarka Beşiktaş’tan daha iyiydik ve 3-2 kaybettik. Kendi sahamızdaysa 2-0 kazandık. Galatasaray’la oynadığımız maçta nasıl berabere kaldıklarını onlar da anlayamadı. Çok üstün bir maç oynadık ve Galatasaray beraberlik almayı başardı. 3-4-5 gol bile atabilirdik o maçta. Kupa finali oynadık, rakibimiz kötü bitirdiği sezonu kupa ile taçlandırmak istiyordu. O maçın da hakkı beraberlikti. Ben Fenerbahçe’nin ofansif oynamadığına katılmıyorum. Beşiktaş’ın daha düzenli olduğunu kabul ediyorum. Bunun için şampiyon oldular.”

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.