Galatasaray’ın yeni transferi Serdar Aziz’den açıklamalar

 

Türkiyenin en iyi stoperleri arasında yer alan Serdar Aziz geçtiğimiz günlerde Galatasaraya transfer olmuştu.Transferin ardından Galatasaray’ın Bursaspor’dan transfer ettiği Serdar Aziz, “Taraftarlarımızı arkamıza alıp şampiyonluklara koşmak istiyoruz.” dedi.

İsviçre’nin Gwatt bölgesinde yapılan kampta GSTV’ye açıklamada bulunan milli futbolcu, sarı-kırmızılı takıma transfer olduğundan mutluluğunu ifade etti.

Serdar Aziz, başka takımlardan da transfer teklifi aldığını vurgulayarak, şu şekilde konuştu:

“Galatasaray’ın benimle ilgilenmesi mutluluk vericiydi. Bursaspor’dan ayrılacağım netleşmiş gibiydi. Milli takım kampına katılmıştım, o süreçte bir sakatlık yaşadım. EURO 20160’da oynayamayacağım haberi gelince ben de Bursa’ya döndüm. Türkiye ve yurtdışından teklifler vardı ama Galatasaray yönetimi sonuna kadar bu transferin arkasında durdu. Başkan Özbek ve yönetim kurulu üyelerine bir söz vermiştim. Bu süre zarfında işi uzatmadan buraya geldim. Bursaspor’dan başka bir yerde oynamamıştım, zor olacağını düşünüyordum ama şimdi rahatım. Burası apayrı bir câmia ve şimdi çok mutluyum.”

Milli futbolcu, güzel bir ortamda kamp yaptıklarını anlatarak, şu ifadeleri kullandı:

“Geçen sezonu kötü bir yerde bitirdik, bu yıl daha çok çalışmamız gerekiyor. Çalışıyoruz ve bunun karşılığını alacağız. Hocamız hakikaten çok disiplinli. Dışarıdan bu kadar disiplinli olduğunu bilmiyordum. Oyuncularla çok ilgileniyor. Bir saniye bizi boş bırakmıyor. Biraz istirahat etmeye çalışınca ‘Serdar’ diye bağırıyor. Disiplin her vakit önemli, özellikle Türkiye’de disiplinli olunmazsa suistimal edilir. Disiplin oldukça takım maç içerisinde daha ateşli ve kontrollü oynayacaktır.”

Geçen sezonun son bölümünde yaşadığı sakatlığın tamamiyle geçtiğini belirten Serdar Aziz, “Kendimi gayet iyi hissediyorum. Herhangi bir problemim yok. Önemli bir sakatlıktan çıktım. Thun maçında kontrol maksatlı oynamadım ama ikinci maçta oynarsam benim için ayrı bir mutluluk olacak.” şeklinde görüş ifade etti.

Galatasaray’ın stadı Türk Telekom Arena’ya daha önce rakip olarak çıktığını dile getiren Serdar, “Hatta Galatasaray’a karşı Arena’da gol atmıştım. Milli takımla ilk maçımda da gene orada Kazakistan’a gol atmıştım. Müthiş bir hava var. Sahaya çıktığımda tüylerim diken diken olmuştu, sanki üşüyor gibiydim. Lig başladığında taraftarlarımızı arkamıza alıp şampiyonluklara koşmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.