Galatasaray’da Hareketli Günler Yaşanacak !

Galatasaray'da Hareketli Günler Yaşanacak !

Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink bir yandan koltuğunu sağlama almaya çalışırken, bir yandan da devre arası transfer döneminde kadrosunu kuvvetlendirmeyi hedefliyor.

4 Transfer Yapılmalı 

Hollandalı teknik adam sağbek Cavanda’da istediğini bulamayınca yeni bir sağbek, stoper, Carole alternatif bir sol bek ve Eren Derdiyok’u rahatlatacak hızlı forvet alınmasını rapor etti. 

Riekerink’in transfer isteğine yönetim kurulunun onay verdiği ancak, UEFA Kriteri gereği kadroda boşalma gerçekleşmesi durumunda bu transferlerin yapılmasının mümkün olduğu bildirildi.

Oynatamadığı Oyunculara Para Ödemeye Devam Ediyor 

Galatasaray Yönetimi Kamerunlu stoper Chedjou’yu devre arasında göndermeyi planlıyor. Ancak Sarı Kırmızılı kulüpten bir sezonda 2.2 milyon Euro kazanan Chedjou’nun bu şekilde bir ücreti başka bir kulüpten elde etmesi mümkün gözükmüyor. Chedjou sezonun 2. yarısında da yedek kulübesinde otursa bile Galatasaray’dan 1 milyon Euro’dan fazla ücret alacak. Bu yüzden transferi mümkün gözükmüyor. İmza attığı günün arkasından sakatlanan Sightorsson’da gönderilmesi düşünülen adların başında geliyor lakin İzlandalı oyuncu da kendi rızasıyla ayrılmak istemezse gitmesi zor gözüküyor. Ayrıca Salih Dursun, Jem Paul Karacan gibi adların de gönderilmesi gündemde. Ancak bu oyuncular yaz transfer döneminde kulüp bulamamışlardı, devre arasında bulmaları gene zor. Bu yüzden Galatasaray kadrosunda görmek istemediği isimlere gene para ödemeye büyük ihtimalle devam edecek. 

Devre Arası Transferi Zora Girebilir 

Başkan Dursun Özbek ise bu zor dönemi maliyeti yüksek olmayan 2 futbolcu transferiyle geçiştirme maksadında. Çünkü UEFA’nın koyduğu senelik 65 milyon Euro kadro bütçesini aşmamak için çaba sarfediyor. Bu yüzden teknik direktör Riekerink’e lakin bonservisi elinde olan futbolcu transferinin mümkün olduğunu iletti. Fakat devre arasında bonservisi boşa çıkan oyuncu bulmak ise çok zayıf olasılık.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.