Galatasaray Transferde Bruma’nın Veliahtını Buldu !

Galatasaray Transferde Bruma'nın Veliahtını Buldu !

Galatasaray’da bu sezona damga vuran adların başında gelen Portekizli yıldız Armindo Bruma, taraftarları büyülemeye devam ediyor. Ünal Aysal yönetimi tarafından 2013 yılının Eylül ayında 10 milyon Euro bonservis bedeli ödenerek sarı kırmızılı ekibe kazandırılan Bruma, Galatasaray kariyerindeki en parlak dönemini geçiriyor. İlk takıma katıldığı sene kendisi için ödenen 10 milyon euroluk bonservis bedeli çok olduğu için, sonraki yıllardaysa etkisiz kaldığı için eleştirilen Bruma’nın bu yılki oyunu sonrasında taliplerinin sayısı da artıyor.

Garry Rodrigues Bruma’nın Yerini Alabilir ! 

Özellikle futbolun kalbi diye bilinen İngiltere’den oldukça önemli takımların yakından takip ettiği Portekizli yıldızın takımdan ayrılmak istediğine yönelik haberler giderek artıyor. Durumun farkında olan sarı kırmızılı ekibin yöneticileriyse Bruma konusunda net bir hareket planı belirlemiş olmasa da, olası bir ayrılık halinde taraftarların tepkisini yatıştıracak bir transfer için kolları sıvadı. Oyun tarzı ile da Bruma’ya çok benzeyen alternatif isim olarak teknik direktör Jan Olde Riekerink’in yurttaşı olan Garry Rodrigues adı ön plana çıktı.

İki senedir Yunanistan Futbol Ligi PAOK takımında forma giyen 26 yaşındaki Rodrigues, aslen Yeşil Burun Adaları’ndan olmasına karşın Hollanda pasaportu taşıyor. Sürati ve yöntemi ile Yunanistan Ligi’nin en ilgi çeken isimlerinden birisi olan sağ kanat oyuncusuyla Galatasaray arasındaki pazarlıklarda son noktaya gelindiği açıklandı. Yunan spor basını tarafından da gündeme getirilen transfer dedikodularına göre, Garry Rodrigues, Galatasaray’dan gelen teklife ‘evet’ derken, sarı kırmızılı yöneticiler PAOK yöneticileriyle da masaya oturdu. 

Galatasaray’ın 3 milyon euroluk bonservis teklifini kabul eden PAOK yöneticileriyle Türk yetkililer arasında ilke anlaşmasına varılırken, Yunan medyası da bu gelişmeleri ROdrigues Galatasaray’a gidiyor başlığıyla duyurdu.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.