GALATASARAY ADANA DEPLASMANINDA GALİP GELDİ !

GALATASARAY ADANA DEPLASMANINDA GALİP GELDİ !

ADANA’DA SICAK KARŞILAMA

Galatasaray seneler sonra geldiği Adana’da şampiyonlar gibi karşılandı. Meşaleler ve tezahüratlarla destek veren taraftarlar Beşiktaş’ın puan kaybı sonunda bu hafta 3 puan beklediklerini gösterdiler.

İLK YARI GOLSÜZ GEÇİLDİ

Galatasaray ilk yarıya 4-4-2 dizilişi ile çıktı. Eren ve Podolski hücum hattı ile oynayan Galatasaray hücumda istediği verimi elde edemedi. İlk yarıda yalnızca bir pozisyon bulan Galatasaray bundan faydalanamadı. Adanaspor orta sahada yaptığı etkili presle kalesini gole kapattı ve kontra atak aradı.

İKİNCİ YARIDA SİNAN VE DE JONG

İkinci yarıya aynı kadroyla çıkan Galatasaray dakikalar 60’ı gösterirken değişikliğe gitti. Yasin yerine Sinan, Tolga yerine De Jong oyuna girdi. Böylelikle hücumda hareketliliği sağlamayı hedefleyen Aslanlar beklediği golü korner dönüşünde Bruma’dan buldu.

BRUMA HIZIR GİBİ

Dakikalar 71’i gösterirken sol kanattan kullanılan korner vuruşundan dönen top ceza alanı dışında Brumayla buluştu. Bruma öncelikle iyi kontrol ettikten sonra topu sağa çekip kaleyi gördü ve mermi gibi vurdu. Topa kalecinin müdahalesi yetersiz kaldı. 

ÇOK DEĞERLİ 3 PUAN

Beşiktaş’ın puan kaybettiği haftada deplasmanda galip gelen Galatasaray’da keyifler yerine geldi. Deplasman fobisi olan Galatasaray bu yıl bunu yenmiş gibi gözüküyor. Jan Olde Riekerink yönetimindeki Galatasaray, deplasman fobisini aşmış bir görüntü veriyor.

 

Galatasaray’ın deplasmanda attığı 8 golün 6’sında Bruma’nın doğrudan katkısı var. Bruma Galatasaray’da âdeta parlıyor.

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.