Fenerbahçe Kadıköy Büyüsünü Bozmadı !

Fenerbahçe Kadıköy Büyüsünü Bozmadı !

Maçın ilk ilgi çeken kısmı ilk 11’leriydi. Galatasaray’da kaptan Selçuk İnan ilk 11’de değildi. Bununla birlikte Podolski de yedek kulübesinde hocasının şans vermesini bekledi.

Maçın ilk 10 dakikalık kısımda Fenerbahçe biraz daha baskılı gözüktü. Daha sonra Galatasaray dengeyi sağladı. Fenerbahçe Volkan kanadından yaptığı ataklar etkisiz kalırken, Galatasaray’ın sol beki Carole sarı kart görüp müdehalelerde daha temkinli olmaya başladı. 

İlk yarıda Galatasaray’da Sinan, Tolga ve Carole sarı kart gördü. Fenerbahçe’deyse sarı kartı gören isim Skrtel’di.

İlk yarıda maç orta saha mücadelesi olarak geçiyordu. Galatasaray Bruma’nın kanadından gitmeye çalışırken Fenerbahçe de sarı kartı olan Carole’nin üstüne gitmeye başladı. Sağ kanatta hareketlenen Alper’in çizgiden yerden pasında Van Persie golü atan isim oldu.

ikinci yarıya değişiklikle başlayan Galatsaray sinan-Yasin değişikliği yaptı. Daha sonra etkisiz olan Sneijder de oyundan alınıp Podolski girdi. Eren’in hava topunda sakatlanması ile 3 oyuncu değişikliği hakkını dolduran Galatasaray’ın oyuna giren son adı Cavanda oldu.

Josef de Souza’nın presinde hata yapan Serdar  penaltıya neden oldu ve topun başına geçen Van Persie ikinci golünü attı.

Fenerbahçe Kadıköy’de yenilmeme serisini devam ettirmiş oldu.

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.