Cimbom Dolardan Zarar Etmeyi Azaltacak Bir Yöntem Buldu !

Cimbom Dolardan Zarar Etmeyi Azaltacak Bir Yöntem Buldu !

Dolardaki önlenemez yükseliş Galatasaray’ı harekete geçirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Yerli para birimleri ile borçlanmanın yollarını arayalım”önerisinin kendilerine çok uygun olduğunu gören sarı-kırmızılılar, bu metotu uygulayacak.

Son dönemde, uluslar arası gelişmelere bağlı olarak doların gün geçtikçe yükselmesi ve devletin bununla mücadele için sözleşmelerin Türk Lirası üstünden yapılması çağrısına sessiz kalmayan Cim-Bom, Türk Futbolu’na öncülük yapmanın hazırlığı içine girdi. Faiz ve kur farkından dolayı her yıl 40 milyon lirası uçup giden ve yeni gelişmelerle bunun artmasından çekinen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in, bundan sonra Türk futbolcularla yapılacak sözleşmelerin Türk Lirası üstünden gerçekleştirilmesi için emir verdiği belirlendi.

Vergiler ve pirimlerle birlikte teknik heyet ve futbol takımına şu an için yıllık 64 milyon euro ödeyen ve UEFA’nın Finansal Fair Play için getirdiği sınırın yalnızca 1 milyon euro altında olan sarı-kırmızılılarda başkan Özbek’in, Türk futbolcularla TL üstünden uzlaşma yapılması kanaatini genelleştirip Kulüpler Birliği’nde de gündeme getireceği ve bunun Türk futbolunda devrim sayılabilecek bir harekete dönüşmesi arzusunda olduğu ifade edildi.

Galatasaray’da Türk futbolcularla TL cinsinden anlaşma yapılması ya da kur sabitlemesi fikri ilk olarak Ünal Aysal döneminde yaşama geçirilmiş lakin bu, çok uzun vadeli bir proje olmamıştı. Sarı-kırmızılılarda sözleşmelerin Türk Lirası üstünden yapılması fikrine kulüp üyeleri de sıcak bakıyor ve destek veriyor.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.