Vekillerin ‘tayin-terfi’ isteklerine dur!

Vekillerin 'tayin-terfi' isteklerine dur!

Yerel seçimlerin yaklaşması sebebiyle seçim bölgelerine ilişkin taleplerin artması milletvekillerinin ve AK Parti’nin öncelikli gündem maddesi haline geldi. Eski sistemden farklı olarak bakanlara ulaşmakta sorun çeken milletvekilleri bu taleplerin yerine getirilmesinde de zorluk yaşamaya başladı.

Milletvekillerinin başta ‘tayin-terfi’ talepleri olmak üzere bakanlıklar nezdinde karşılık bulmamaya başladı. Bazı bakanlar, kendisini ziyaret eden milletvekillerine “Personel tayin ve ataması için geldiyseniz, sizi yalnızca misafir ederim, çayınızı içtikten sonra gidersiniz. Ama bir projeniz var ise seve seve dinlerim” yanıtını verdi. Bazı bakanların ise, milletvekillerinin seçim bölgesiyle ilgili taleplerini formlara doldurarak, sıraya sokulmasını istediği belirtildi.

Bunun üstüne çok sayıda milletvekilli durumu genel merkeze bildirdi. Bakanların bu konuda direnç göstermeye başlamasıyla birlikte, parti yönetiminin milletvekillerine, “Seçim bölgelerinizle alakalı bir sorun varsa, bakanlardan yardım isteyin. Ama atama, terfi, şu il müdürünü görevden alın, şunu buraya atayın” gibi taleplerin gündeme getirilmemesini istediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz günlerde, “Zaman zaman milletvekili arkadaşlarımız bakanlarımıza baskı oluşturma yoluna gidiyorlar. Olması gerekenin üzerinde bazı taleplerle geliyorlar. Devletimizi yönetirken bazı hassasiyetlere de dikkat etmemiz lazım” diyerek Bakanlardan yana tavır almıştı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.