‘Uygun fiyat tarifesi’ ile sosyal medyada popüler!

Sakarya’da çorba fiyatı ile sosyal medyada ülke gündemine oturan lokantanın sahibi Sami Özkurt, Fiyatlar yazıldığı gibidir. 3 senedir çorba fiyatımız 1.50 liradır. Yatırım yapacak olanlar gelsin bilgi verelim, Türkiye’de kaliteli ürünlerle nasıl ucuza sunum yapılıyor herkes görsün, besin ucuzlasın dedi.Lokanta 'uygun fiyat tarifesi' ile sosyal medyada gündem oldu

Adapazarı ilçesinde bulunan bir lokantaya ait yemek fiyatlarının yer aldığı fotoğraf karesi ‘çorba 1.50 lira, insan evladı’ notu ile sosyal medyada paylaşılmasının arkasından kısa sürede hızla yayılmaya başladı. Bir anda gündem olan fotoğraf karesinde özellikle çorba fiyatıyla ilgili birçok yorum yapılırken, bazılarıysa fotoğrafın montajlanmış olduğunu öne sürdü.

Sakarya’da 8 şubeyle hizmet veren işletmenin sahibi Sami Özkurt, fiyat listesinin sosyal medyada paylaşılmasının arkasından yoğun bir şekilde olumlu tepkiler aldığını ifade etti.

ÇORBA ÇEŞİTLERİ 3 YILDIR 1,50 TL

Lokantada fiyatların paylaşılan fotoğraf karesindeki gibi uygun olduğunu ifade eden Özkurt, 7 sene içerisinde yemeklerde üç kere zam geçişi yaptıklarını belirterek, “Fakat çorba 1,5 liradır ve fiyatlar yazıldığı gibi doğrudur. Çorba porsiyonları standart çorba tabakları gibidir. Çorbalarımız dolu ve kalitelidir. Her gün dükkanlarımızda dört çeşit çorba çıkar. Sadece işkembe çorbamız 3 TL’dir onun haricindeki çorbalarımızın hepsi 3 yıldan bu yana 1,50 liradır. Hiçbir vakit müşteriyi tutturalım sonra fiyatları artıralım mantığında değiliz. 7 sene önce 35 metrekareyle başlamış oldukları lokantacılık sektörünü Sakaryalıların da kendilerini sahiplenmesi ile kısa sürede büyüttüklerini anlatan Özkurt, “Lokantacılık yaşamımızda Sakarya halkının da bize sahip çıkması ile beraber şu anda 8 şubeyle hizmet vermekteyiz. Her gün dükkanlarımızda toplamda 10 bin Sakaryalıya hizmet veriyoruz” şeklinde konuştu.

‘TÜRKİYE’DE GIDA UCUZLASIN’

Yatırım yapmayı düşünenleri Sakarya’ya beklediklerini ifade eden Özkurt, “Bu tarz yatırım yapmak isteyen arkadaşlar olursa ve bilgilerimizden istifade etmek istiyorlarsa bedava olarak 7 yıllık bilgi ve tecrübemizi onlara aktarırız. Amaç Türkiye’de besin ucuzlasın, yurttaşımız kaliteli ürünlerle ucuza nasıl sunum yapılıyor olduğunu görsün. Türkiye’nin her yerinden güzel tepkiler geldi. Sakarya halkı bizi zaten tanıyor, kendimize güveniyoruz. Bizim kullanmış olduğumuz ürünleri Türkiye’de pek çok restoran ve lokanta kullanmıyordur” ifadelerini kullandı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.