Üsküdar Belediyesi Kedi Evleri Hizmetine Devam Ediyor !

Üsküdar Belediyesi Kedi Evleri Hizmetine Devam Ediyor !

Sokak hayvanları için bedava destekler sunan Üsküdar Belediyesi, yoğun kış koşullarında sokakta kalan hayvanlar için özel kedi evi yerleştirdi.

Önceki gün hayvansever gençler tarafından yerleştirilen kedi evinin bir grup insan tarafından yıkılmasının ve gençlere saldırılmasının arkasından alarma geçen Üsküdar Belediyesi ekipleri, Ünalan Hakim Sokak’a özel kedi evleri taşıdı. Kediler soğukta sokakta kalmasın diye hızla koordine olarak yerleştirilen kedi evleri, sosyal medyada da büyük yankı buldu. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de kendi sosyal medya hesabından konuyu “Hayvan sevgisi imandandır. İyi ki küçük dostlarımız var” diyerek duyurdu.

Üsküdar Belediyesi Hizmeti Devam Ediyor 

Üsküdar Belediyesi geçtiğimiz aylarda sokak hayvanlarına bedava olarak hizmet vermek üzere Minik Dostlar Kliniği’ni açmıştı. Üsküdar’da yaşayan sahipsiz sokak hayvanlarının daha iyi şartlardan tedavi edilmesini sağlamak maksadıyla belediye insiyatifiyle kurulan Minik Dostalar Kliniği’nde, 2 ameliyathane ve tedavi üniteleri bulunuyor. Günde 12 ameliyat gerçekleştirmeye ve aynı anda 30 hayvanın muayene edilmesine elverişli Minik Dostlar Kiniği, sahipsiz hayvanlar için bedava olarak ambulans hizmeti de veriyor.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.