Urfa Terminalinde Saldırı, 3 polis şehit!!

Urfa Terminalinde Saldırı, 3 polis şehit!!

Şanlı Urfa terminalinde 17 yaşındaki şüpheli gördükleri gence kimlik sordular ama şehit oldular.Gün geçmiyor ki ülkemizde şehit haberi olmasın.Yaşanan talihsiz olayda üç polis memurumuz şehit olurken üç polis memurumuzda yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

17 yaşındaki emekli uzman çavuşun oğlu babasının silahıyla terminali kan gölüne çevirdi. Şanlı Urfa’da kentler arası otobüs terminalinde, 17 yaşındaki genç kendisine kimlik soran polislere babasının silahıyla ateş açması sonucu 3 polis şehit oldu, 3 polis de yaralandı.

Emekli uzman çavuşun oğlu babasının silahıyla dehşet saçtı. Şanlı Urfa’da 17 yaşındaki genç kendisine kimlik soran polislere babasının silahı ile ateş etmesi sonucu 3 polis şehit oldu, 3 polis de yaralandı. Şanlı Urfa kentlerarası terminalinde kuşkulu görülen şahıslara kimlik soran polis ekipleri, emekli askerin oğluna da kimlik sordu. Bunun üstüne polise babasının silahı ile ateş açarak karşılık veren genç, 3 polisin şehit olmasına ve 3 polisin de yaralanmasına neden oldu.

ŞÜPHELİ ARAMAYA İZİN VERMEYİP ATEŞ AÇTI

Edinilen bilgilere göre, polis ekipleri otobüs terminalinde kuşkulu gördüğü şahıslara kimlik sorgusu yapıyordu. Yanında ailesi olan 17 yaşındaki genci de durduran polis kimlik sorgusu yapmak istedi. Polisin bu isteğine itiraz eden genç üstünde bulunan babasının silahı ile ateş etti. Açtığı ateş sonucu vaka yerinde 3 polisi yaralayan genç o bölgeden kaçtı. Yaklaşık olarak 500 metre ileride diğer polis ekipleriyle de çatışan genç burda da 3 polisin yaralanmasına neden oldu.

Bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edilirken şüpheli olay yerinde ölü olarak ele geçirildi.

urfa1

POLİSLER HASTANEDE ŞEHİT OLDULAR

Olayda yaralanan polisler, Mehmet Ünaldı, Hasan Hüseyin Çalışkan, Sinan Akdemir, Lokman D, Ömer Faruk K. ve Mehmet B, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralı polislerden Ünaldı, Akdemir ve Çalışkan hastanede şehit oldular.

ZANLI EMEKLİ UZMAN ÇAVUŞUN OĞLU

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, polislerin kaldırıldığı hastaneye geldi ve sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Daha sonra açıklama yapan Tuna, “Otogarda arkadaşlarımızın normal arama tarama faaliyeti sırasında karşılarına bir aile geliyor. Annesi, kız kardeşi ile beraber genç bir delikanlı aranmak istemiyor ve o anda emekli uzman çavuş olan babasının silahını habersiz almış, üstünde onu taşıyan bir şahıs, ailesinin ifadesi ile psikolojik problemleri olan ve tedavi gören 17 yaşındaki bir genç orda ateş ederek, 3 polisimizi yaralıyor ve daha sonra kaçıyor.” dedi.

Yaralı polislerin hastanede şehit düştüğünü belirten Tuna, “Maalesef o 3 polisimiz belli aralıklarla şehit oldu, kurtaramadık. 3 yaralı arkadaşımız da tedavi ediliyor. Onlarda sorun yok. Şu anda 3 şehidimiz, 3 yaralımız var saldırgan da ölü olarak ele geçirildi. Üzgünüz terörle alâkası olmayan bir hadise. Tabii asâyiş vakaında 3 kıymetli arkadaşımızı kaybetmek bizi derinden üzmüştür. Milletimizin başı sağ olsun.” dedi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.