Ünlü rapçi ‘Ezhel’ Hakkında Dava Açıldı

‘Ezhel’ adı ile tanınan  rapçi Serkan İpekçioğlu hakkında “uyuşturucu madde kullanılmasını özendirme” suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açıldı.Son dakika: Ünlü rapçi 'Ezhel' ile alakalı flaş gelişme! - Ezhel kimdir?

          Şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiası ile tutuklanan ‘Ezhel’ lakaplı Sercan İpekçioğlu hakkında “uyuşturucu ya da uyarıcı madde kullanılmasını özendirme” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı.     

         Şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiası ile 23 Mayıs’ta tutuklanan ‘Ezhel’ ismi ile tanınan rapçi Sercan İpekçioğlu hakkında yürütülen tahkîkat tamamlandı. Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 23 Mayıs 2018 tarihi öncesinde BİMER üstünden yapılan suç ihbarında ‘Ezhel’ adını kullanan kişinin youtube’den yayınlamış olduğu paylaşımlarda uyuşturucu madde kullanımını özendiren yayınlar yapıldığı yönünde ihbarda bulunulduğu belirtildi. 
      Şüpheli Sercan İpekçioğlu’nun Instagram üstünden yaptığı paylaşımında uyuşturucu maddelerden esrar otu ile çekilmiş fotoğrafının bulunduğu kaydedildi. 

      Şüphelinin başka bir paylaşımdaysa ‘Esrarın da tesiriyle ışık daha parlak çekilir nefesler’ söylediği vurgulandı. 
      Şüphelinin ifadesinde paylaşımlardaki maksadının uyuşturucu madde kullanımını özendirmek olmadığını, müzisyen olduğundan şarkı sözü yazdığını ve suçlamaları kabul etmediğini beyan ettiği anlatıldı. 

10 yıla kadar hapsi istendi 

      İddianamede, kuşkulu Sercan İpekçioğlu’nun “uyuşturucu ya da uyarıcı madde kullanılmasını özendirme” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis ve bin günden on bin güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılması istendi. 
İddianame, iletildiği 44’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Şüphelinin yargılanmasına gelecek günlerde başlanacak. 

EZHEL KİMDİR?

      Sahne adı ile Ezhel (Ais Ezhel) olarak bilinen Ömer Sercan İpekcioğlu 1 Temmuz 1990 senesinde Ankara’da dünyaya geldi. İlk albümünü 2017 yılının mayıs ayında çıkartan Ais Ezhel, yaptığı müziğin türünü “Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlıyor.

     Ankara’da yaşadığı mahalle kültürünü şarkılarında yansıtan Ezhel, kısa süre içinde milyonlar tarafından takip edilmeye  başlandı. Geleneksel kültürle evrensel bir kalite yakalayan Ezhel, küçük yaştan sonra rap müzikle ilgilenmeye başladı. Rap’in yanında Reggae tarzı müzik yapmaktadır. Ayrıca gitar, piyano, ney, def ve darbuka gibi müzik aletleri çalmaktadır. Rap yaşamına solo olarak başlayan Ezhel, 2008 senesinde Keişan ile beraber yaptığı seriyle adını duyurdu. 2011 senesinde Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile beraber yaptığı Sekiz isimli şarkısı ile daha geniş kitlelere ulaşmıştır.

    Türkçe rapin önemli isimleri ile çalıştıktan sonra 2011 senesinde Funk’d up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records’u kurdu.Hiphoplife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. olmuştur. Son olarak gene Hiphoplife tarafından desteklenen Organize Oluyoruz vol. 2 albümüne “Yaprak Düşerse” şarkısıyla katkıda bulunmuştur.

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.