Ünal: Bedelli Askerlik Siyasetin Gündeminde…

Ünal: Bedelli Askerlik Siyasetin Gündeminde...

Mahir Ünal, dün yaptığı “Diyorlar ki ‘Biz tekrardan eski Türkiye’yi getireceğiz’. Hangi Türkiye? ‘Adile Naşit’in ninni okuduğu Türkiye çok güzel bir Türkiye’ydi.’ Valla o Türkiye sizin için çok güzel bir Türkiye olabilir ama o Türkiye bizim için tam bir kâbustu” açıklaması ile ilgili konuştu.

Ünal, kendi ifade ettiği sözler için şu düzeltmeyi yaptı:

“Hepimiz Adile Naşit’in Hababam Sınıfı’ndaki sevecenliğiyle hepimize ümit verdi. Münir Özkul’u neden çok sevdik? Sanatın büyüleyici gücü ile o dönemin Türkiyesiyle acılarımızdan onların ümit veren gülüşlerine sığındık. Benim kalkıp Adile Naşit’e birşey söylemem mümkün mü? O günün Türkiyesini söylüyorum. Adile Naşit’i belirteç olarak kullanıyorum. Sanki o günün Türkiyesi Nilüfer’in şarkılarında Hababam Sınıfı’nın mizahından ibaretmiş gibi anlatıyorlar. O Türkiye insanların ilaç bulamadığı bir Türkiye’ydi. Bize bu Türkiye’yi Adile Naşit üstünden anlatmayın. Barış Manço Cem Karaca üstünden sözcük oyunu yapıp bize o günü anlatmayın. Sanki ben Adile Naşit’e birşey söylemişim. Ben sanata sanatçıya dönük bakış açım son derece açıktır.”

’24 HAZİRAN, 15 TEMMUZ’U SONSUZA KADAR BİTİRECEK BİR SÜREÇ’

Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün ‘OHAL seçimlerden sonra kalkabilir’ açıklamasını da şu sözlerle değerlendirdi:

“OHAL birilerinin herhangi bir şekilde keyfi olarak devam ettirdiği birşeyden dile getirmiyoruz. 24 Haziran, 15 Temmuz’u sonsuza kadar bitirecek bir süreç. 24 Haziran soğuk savaş yıllarının şartlarına göre tasarım edilmiş idari sistemin değişmesi manasına geliyor. Yeni dönemde OHAL tekrardan değerlendirilecektir.”

‘CUMHUR İTTİFAKI’NDA SORUN YOK’

Ünal, Cumhur İttifakı’ndaki ortakları MHP’nin genel başkanı Devlet Bahçeli’nin dün ifade ettiği “AKP’li millet vekili adayları, kendinize dikkat edin, fitneye düşmeyin” ifadelerini de şu şekilde değerlendirdi:

“Cumhur İttifakı’nda bir sorun yok. Zaten biz müttefikiz. Sayın Devlet Bahçeli konuşmasında bu konudaki hassasiyetini ifade etti. Bu konuda fitne çıkmaması konusunda hassasiyet ifadesiydi. Cumhur İttifakıyla ilgili sorun olması mümkün değil çünkü Cumhur İttifakı millet aklını temsil ediyor.”

‘KANDİL OPERASYONU MART AYINDA BAŞLADI’

Ünal’ın açıklamaları devamla şöyle:

(Kandil’e yönelik olası operasyon) Bir defa de milletin ağzı ile konuşun. Recep Tayyip Erdoğan’a düşmansınız anladık. Türkiye terör koridorunu parçalamak için Afrin’e Zeytin Dalı Harekatı gerçekleştirdiğinde ‘Aman Afrin’e girmeyin’ diyorsunuz anladık da bir diplomasi bir politika bir askeri başarı olan Türkiye’nin terörü kaynağında kurutmak için verdiği mücadeleyi itibarsızlaştırmak için neden bu kadar gayret harcıyorsunuz? Bu operasyon mart ayında başladı. Apoletlerini sökme tehdidinde bulunuyorsunuz. Her şey milletimizin gözü önünde cereyan ediyor. Bunları milletin ağzı ile konuşmaya davet ediyorum. Mart ayında başlayan bu mücadele Türkiye’de seçimler var şimdi bu mücadeleye devlet ara verelim mi diyecek? Seçimleri etkiler veya etkilemez. Türkiye iki yıldan beri teröre karşı geniş kapsamlı operasyon yapıyor.

TELEFON DİNLEME İDDİALARINA YANIT

(Telefon dinleme iddiası) Tiyatral bir gösteri. Bir bakıyorsunuz telefonunuza bir uygulama iniyor kim olduğunu bilmediğin birileri bu global ölçekte bir sorun. Bir ara ‘Adalet Yürüyüşü’nde Almanya bizi dinledi’ diye birşey söylemişlerdi. Ellerinde kanıt varsa giderler savcılıklara başvururlar. Bir mağduriyet çıkarmak istiyorlarsa seçim malzemesi olarak kullanmak istiyorlarsa

(Anket açıklaması) AK Parti’nin oyu Recep Tayyip Erdoğan’ın oyunun 4 – 6 puan altındaydı. AK Parti % 46 bandında gözüküyor. Bu oyla alacağı millet vekili oylarına baktığımızda AK Parti’nin 300’ün üstünde vekil aldığını görüyoruz. HDP üstünden değil bu analiz. HDP barajı geçse bile AK Parti 320’nin üstünde millet vekilini alıyor. Cumhur İttifakı’yla baktığınızda bu sayı daha da artıyor. AK Parti’nin Meclis’te herhangi bir sorunu gözükmüyor. Ama bu şekilde bir sorun oluşsun, sabote edelim kanaatinde olanlar var. Ama bunun yalnızca bir düşünce olduğunu unutmayalım.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.