Twitter fenomen teorisyeninin hesaplarını kapattı

Twitter, komplo teorileri ile tanınan Alex Jones’a ait hesapları, topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesi ile kalıcı olarak kaldırdı.Twitter komplo teorisyeninin hesaplarını kapattı

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, komplo teorileri ile tanınan Amerikalı web ve radyo programcısı Alex Jones’un hesaplarını kapattığını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada, Jones’a ait @realalexjones ve @infowars hesapları ve bunların canlı video uygulaması Periscope’taki uzantılarının, mesaj ve video içeriklerindeki suistimal içeren davranışların topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesi ile kaldırıldığı belirtildi.

Açıklamada, Jones ile alakalı olduğu düşünülen başka hesaplar hakkındaki şikayetlerin de değerlendirileceği kaydedildi.

Şirket eylül ayında Jones’a ait hesapların askıya alındığını duyurmuştu.

Bireysel silahlanma ile ilgili atışmalarda silah kontrolüne karşı fikirleri ile tanınan Jones’un ABD’de 2012’de Sand Hook İlkokulunda çocukları hedef alan silahlı saldırının aslında yaşanmadığını öne sürmesi tepki toplamıştı.

Jones, ayrıca Oklahoma bombalaması ve 11 Eylül saldırılarını ABD hükümetinin planladığını, NASA’nın Ay’a ayak basma vakasını sahnelediğini ve büyük şirketlerin suni ekonomik krizler, gözetleme teknolojileri ve organize terör vakaları aracılığı ile kitleleri yönlendirerek dünyayı idare ettiğini savunuyor.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.