Turistlerin Kapadokya keyfi

Kapadokya’ya gelen turistler, balon uçuşlarının yanı sıra peribacaları arasında ATV ve atlarla düzenlenen turlara ilgi gösteriyor.Turistlerin peribacaları arasında tur keyfi

Peribacaları ve vadileri, sıcak hava balonculuğu ve yeraltı kentleriyle ünlü turizm merkezi Kapadokya’yı Eylül ayında 320 bin 696 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Bölgeyi ziyaret eden turistlerden 118 bin 257’si Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ederken, 54 bin 455’i Kaymaklı yer altı kentini, 57 bin 740’ı Hacıbektaş Veli Müzesi’ni ve 36 bin 745’i ise Derinkuyu yeraltı kentini ziyaret etti. Kapadokya bölgesini 2017 yılının Eylül ayındaysa 242 bin 848 yerli ve yabancı turist ziyaret etmişti.

Turistlerin çoğunluğunu Çinliler oluştururken, bölgede en fazla sıcak hava balonları ile vadileri kuş bakışı izlemek, ATV ve atlarla peribacaları arasında gezinti yapmak, turistlerin tercihleri arasında yer alıyor. Rehberler öncülüğünde ATV’lere veya atlara binen turistlere, bölgenin özellikleri hakkında bilgiler de veriliyor. Bölgenin doğal güzellikleri ve tarihi dokusu arasında motorlu araçlar (ATV) veya atlarla düzenlenen turlara katılan turistlere gezinin belirlenen etaplarında kurulan mangallarda pişirilen etler ikram ediliyor.

Bölgede vazife yapan rehberler, daha çok Çinli turistlerin bölgeyi tercih ettiğini, lakin Avrupa’nın bir çok ülkesinden, Brezilya, Arjantin gibi Güney Amerika ülkelerinden de turistlerin geldiğini ifade ettiler. Bölgedeki turizm hareketliliğinin Kasım ayına kadar sürmesini beklediklerini kaydeden rehberler, turistlerin, dünyada eşi ve benzeri olmayan bölgeden çok memnun ayrıldıklarını da ifade etti.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.